Dlaczego wykształceni ludzie tak często są niezaradni życiowo?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:45
Badania naukowe pokazują, że jedna czwarta dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Lęki, nerwice, depresje czy uzależnienia są odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

- Chorób psychicznych, które są takimi sztandarowymi chorobami jest pewnie stała ilość. Najwięcej jest zaburzeń, które są wyrazem kłopotów, jakie ludzie mają z cywilizacją – powiedział dr Edward Krzemiński, psychiatra, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego w Tworkach.

Dodał, że współcześnie postęp w leczeniu jest ogromny. - Teraz właściwie chorych leczy się jedną tabletką dziennie lub jednym zastrzykiem w tygodniu - przyznał.

Dlaczego młodzi, mimo wyższego wykształcenia, często są zupełnie niezaradni życiowo i tym samym narażają się na problemy psychiczne? Jaką winę wychowawczą ponoszą za to rodzice? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: dr Edward Krzemiński (psychiatra, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego w Tworkach, bohater książki wywiadu-rzeki "Jak tu nie zwariować")

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 19.09

kh/abi

Czytaj także

"Złap równowagę". Jak mądrze żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 19:53
Zaburzenie afektywne dwubiegunowe (ChAD) to choroba bardzo złożona, niełatwa do zdiagnozowania. Często pacjenci są zdezorientowani i nie wiedzą, co im dolega.
rozwiń zwiń