X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego wykształceni ludzie tak często są niezaradni życiowo?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:45
Badania naukowe pokazują, że jedna czwarta dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Lęki, nerwice, depresje czy uzależnienia są odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

- Chorób psychicznych, które są takimi sztandarowymi chorobami jest pewnie stała ilość. Najwięcej jest zaburzeń, które są wyrazem kłopotów, jakie ludzie mają z cywilizacją – powiedział dr Edward Krzemiński, psychiatra, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego w Tworkach.

Dodał, że współcześnie postęp w leczeniu jest ogromny. - Teraz właściwie chorych leczy się jedną tabletką dziennie lub jednym zastrzykiem w tygodniu - przyznał.

Dlaczego młodzi, mimo wyższego wykształcenia, często są zupełnie niezaradni życiowo i tym samym narażają się na problemy psychiczne? Jaką winę wychowawczą ponoszą za to rodzice? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: dr Edward Krzemiński (psychiatra, wieloletni dyrektor szpitala psychiatrycznego w Tworkach, bohater książki wywiadu-rzeki "Jak tu nie zwariować")

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 19.09

kh/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Złap równowagę". Jak mądrze żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 19:53
Zaburzenie afektywne dwubiegunowe (ChAD) to choroba bardzo złożona, niełatwa do zdiagnozowania. Często pacjenci są zdezorientowani i nie wiedzą, co im dolega.
rozwiń zwiń