X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy jest odbiciem historii Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 19:42
Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku - to symboliczny cmentarz-pomnik „…Tym, co imion nie mają”. Powstał w 2002 roku w duchu ekumenizmu, niezależnie od przynależności wyznaniowej czy narodowościowej.
Audio
  • Joanna Szymoniczek przybliża ideę powstania Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Cmentarz upamiętnia gdańskie cmentarze różnych wyznań zniszczone po II wojnie światowej. Jest również miejscem wielopokoleniowych spotkań mieszkańców Gdańska z przeszłością, miejscem zapalenia świec i zniczy w dniu 1 listopada.

Co roku w pierwszy dzień listopada na cmentarzu odbywa się uroczystość ekumeniczna, w której biorą udział mieszkańcy Gdańska oraz przedstawiciele wszystkich wyznań. Zebrani wspólnie modlą się za dusze zmarłych mieszkańców Gdańska, którzy zostali pochowani na cmentarzach zniszczonych w II wojnie światowej. – Po wojnie z mapy miasta zniknęło 27 cmentarzy, głównie niemieckich – powiedziała historyk dr Joanna Szymoniczek.

Rozmówczyni Katarzyny Jankowskiej dodała, że Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy jest odbiciem historii Gdańska. Co to właściwie oznacza? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: dr Joanna Szymoniczek (historyk)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 19.06

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Gierczyńska: Pawiak był żywym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 19:33
- Pawiak zawsze budził zainteresowanie – powiedziała w audycji Joanna Gierczyńska, kierowniczka Muzeum Więzienia Pawiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego wykształceni ludzie tak często są niezaradni życiowo?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:45
Badania naukowe pokazują, że jedna czwarta dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Lęki, nerwice, depresje czy uzależnienia są odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport warszawski w służbie niepodległej Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 19:06
Z okazji 140-lecia sportu w Warszawie i 100-lecia sportu w niepodległej Polsce odbędzie się konferencja naukowa zorganizowana przez Muzeum Sportu i Turystki, Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie oraz Towarzystwo Miłośników Historii. 
rozwiń zwiń