X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100 lat Instytutu Nenckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 20:30
15 listopada Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN obchodzi swoje setne urodziny. W dzisiejszej "Eurece" opowiadamy o jego historii. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: toeytoey/shutterstock.com

Patronem Instytutu jest Marceli Nencki, wybitny polski lekarz, chemik, fizjolog, powstaniec styczniowy. Odkrył bakterie zdolne do życia w atmosferze beztlenowej, wynalazł także nowy środek leczniczy nazwany salolem, stosowany do odkażania przewodu pokarmowego i dróg moczowych.

- Jest opracowanie z 1910 roku, w którym jego przyjaciele opisywali, że najpiękniejszym sposobem uczczenia Nenckiego byłoby stworzenie instytutu w Warszawie, gdzie ludzie pracujący w nauce mogliby prowadzić badania - mówi Agnieszka Dobrzyń, dyrektor Instytutu Nenckiego.

Nad czym w Instytucie pracuje się obecnie? Jakie są plany na przyszłe badania? W audycji także archiwalne wypowiedzi naukowców. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.


***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: prof. Agnieszka Dobrzyń (dyrektor Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, dr Paweł Boguszewski (neurofizjolog, pracownik Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN)

Data emisji: 13.11.2018

Godzina emisji: 19.07

kwh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mózg wpływa na nasz nastrój?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 20:02
Za stabilność ludzkiego mózgu w znacznym stopniu odpowiedzialne są wypustki komórek nerwowych, zwane dendrytami. Wiadomo też, że zarówno zaburzeniom nastroju jak i starzeniu się mózgu często towarzyszy destabilizacja drzewek dendrytycznych komórek nerwowych. O procesie tym opowiedział profesor Jacek Jaworski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmieniały się cmentarze na przestrzeni wieków?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 21:20
O tym, w jaki sposób zmieniały się cmentarze na przestrzeni wieków, opowiada prof. Michał Kopczyński z Instytutu Historycznego UW i Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księga Stulecia Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 20:00
W Księdze przedstawiono 60 wydarzeń, które miały decydujący wpływ na stulecie od stycznia 1918 roku do września 2018 roku. Dowiadujemy się, które procesy dyplomatyczne ostatecznie zdecydowały, że Polska odbudowała niepodległość. Ponadto dowiadujemy się, jaka była rola Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego i jaki wpływ miały relacje z państwami sąsiednimi.
rozwiń zwiń