X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archiwum Wiktora Kulerskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 19:44
W przeddzień kolejnej rocznicy ogłoszenia stanu wojennego mówimy o archiwum Wiktora Kulerskiego - nauczyciela, historyka, od 1980 członka Solidarności, od 1981 r. wiceprzewodniczącego zarządu Regionu Mazowsze. 
Audio
  • Prof. Przemysław Urbańczyk i dr Jan Olaszek o Archiwum Wiktora Kulerskiego (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: creativesignature/pixabay

Po wprowadzeniu stanu wojennego Kulerski ukrywał się do 1986 r. W tych latach był jednym z koordynatorów podziemnej działalności w zakresie oświaty, kultury i nauki, stąd do jego rąk trafiały listy i notatki wymieniane z innymi członkami Solidarności. I właśnie one stanowią główną część zachowanego archiwum, które uzupełnia korespondencja z czołowymi postaciami polskiej emigracji, które wspierały Solidarność: Jerzym Giedroyciem, Leszkiem Kołakowskim, Czesławem Miłoszem, Mirosławem Chojeckim, Janem Piotrem Lasotą i Eugeniuszem Smolarem.

Archiwum Kulerskiego zachowało się m.in. dzięki prof. Przemysławowi Urbańczykowi, który organizował skrytki dla tych dokumentów. Ten archiwalny zbiór został teraz opracowany naukowo przez historyka dra Jana Olaszka, pracownika Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej i wkrótce ma być wydany w formie książkowej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prof. Przemysławem Urbańczykiem i drem Janem Olaszkiem.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Przemysław Urbańczyk, dr Jan Olaszek

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 19.06

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 07:56
W niedzielę 13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
rozwiń zwiń