Judea i Galilea w czasach Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 11:43
Kiedy na świat przyszedł Jezus, w Jerozolimie już od ponad 30 lat panował – z nadania Rzymian król Herod. Jak potoczyły się losy tej krainy po jego śmierci w 4 r. n.e.?
Audio
Jerozolima
JerozolimaFoto: Rostislav Ageev/Shutterstock.com

Z czego żyli mieszkańcy Galilei a jaką pozycję miała Judea przekształcona w 6 r. n.e. w rzymską prowincję? Jak wyglądały miasteczka, z którymi związany był Chrystus: Nazaret i Kafarnaum? Jak była rola Jerozolimy? A co wiemy o podstołecznym Betlejem - rodzinnej wiosce Józefa i miejscu narodzin Jezusa?

Gościem "Eureki" był prof. Piotr Dyczek – archeolog z UW, znawca Imperium Romanum, szef Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Piotr Dyczek (archeolog z UW, znawca Imperium Romanum, szef Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW)

Data emisji: 24.12.2018

Godzina emisji: 19.06

kh

Czytaj także

38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 06:00
W niedzielę 13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
rozwiń zwiń