X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Judea i Galilea w czasach Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 11:43
Kiedy na świat przyszedł Jezus, w Jerozolimie już od ponad 30 lat panował – z nadania Rzymian król Herod. Jak potoczyły się losy tej krainy po jego śmierci w 4 r. n.e.?
Audio
Jerozolima
JerozolimaFoto: Rostislav Ageev/Shutterstock.com

Z czego żyli mieszkańcy Galilei a jaką pozycję miała Judea przekształcona w 6 r. n.e. w rzymską prowincję? Jak wyglądały miasteczka, z którymi związany był Chrystus: Nazaret i Kafarnaum? Jak była rola Jerozolimy? A co wiemy o podstołecznym Betlejem - rodzinnej wiosce Józefa i miejscu narodzin Jezusa?

Gościem "Eureki" był prof. Piotr Dyczek – archeolog z UW, znawca Imperium Romanum, szef Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Piotr Dyczek (archeolog z UW, znawca Imperium Romanum, szef Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW)

Data emisji: 24.12.2018

Godzina emisji: 19.06

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 07:56
W niedzielę 13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
rozwiń zwiń