X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuczna inteligencja. Czy przechytrzy ludzki umysł?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 21:21
Maszyny służą już nie tylko do liczenia, ale i do wykonywania różnych, bardziej skomplikowanych czynności. Czy sztuczna inteligencja może dorównywać naszym umiejętnościom grania na instrumentach, malowaniu, lub rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek? A co, jeśli będzie mogła nas zastąpić?
Audio
  • Sztuczna inteligencja. Czy przechytrzy ludzki umysł? (Eureka/Jedynka)
Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, dostosowanie ponad 160 ustaw do unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) - to niektóre sprawy, którymi w przyszłym roku będzie zajmować się Ministerstwo Cyfryzacji.
Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, dostosowanie ponad 160 ustaw do unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) - to niektóre sprawy, którymi w przyszłym roku będzie zajmować się Ministerstwo Cyfryzacji.Foto: shutterstock, metamorworks

Komputer "deep blue" w 1997 roku pokonał swojego przeciwnika - mistrza gry w szachy. Czy można mówić w tym wypadku o dorównaniu ludzkiej inteligencji przez "zdolności"  maszyny? - Tego typu działanie maszyn, jak w przypadku "deep blue", to po prostu algorytmy skoncentrowane na wyszukiwaniu możliwie najlepszych rozwiązań. Ważne jest aby taka maszyna efektywnie wyszukiwała te rozwiązania i robiła to szybciej, niż jej przeciwnik - mówi dr inż. Tomasz Trzciński.

Obecnie większość ekspertów uważa, iż istnieje 50% szans na osiągnięcie przez sztuczną inteligencję ludzkiego poziomu, jeszcze przed 2040 rokiem. Czy tak może być? W jakim momencie możemy mówić o tym, że mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją? - Bardzo ciekawym stwierdzeniem jest, że można mówić o sztucznej inteligencji wtedy, kiedy maszyna jest dla nas nieprzewidywalna w działaniach. Nie jest to automat z kawą, który wydaje nam resztę pieniędzy, gdyż w tym wypadku wiemy, czego możemy się spodziewać - twierdzi gość jedynki.

Czy sztuczna inteligencja weźmie górę nad ludzkim umysłem? Gdzie możemy zaobserwować jej przejawy?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzący: Dorota Truszczak

Gość: dr inż. Tomasz Trzciński (Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 19.05

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działania polskich matematyków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 15:56
Zagadki dotyczące działań wybitnych, polskich matematyków. Pytania zadawała prowadząca - Dorota Truszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspansja niebezpiecznych gatunków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 21:04
Raki, wiewiórki, ryby. Kiedy podróżujemy, mamy okazję do podziwiania bogactwa różnych gatunków tych zwierząt. Czym grozi ekspansja terytorialna niektórych osobników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chemiczny pasjans. Czym jest w istocie tablica Mendelejewa?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:18
Jak pierwotnie wyglądała tablica Mendelejewa? Czy sny wpływały na odkrycia wielkich naukowców? Pierwszą próbę ułożenia pierwiastków występujących na ziemi według ich rosnących mas atomowych podjął jeden z niemieckich chemików w 1817 roku. 
rozwiń zwiń