X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Albert Einstein – nie tylko fizyk wszech czasów

14 marca minie 140. rocznica urodzin Alberta Einsteina, nazywanego najbardziej znanym  naukowcem wśród celebrytów i najbardziej znanym celebrytą wśród naukowców. Stworzył teorię, która zmieniła widzenie świata dotychczas opisywanego przez Izaaka Newtona. Tylko tym dwóm naukowcom przysługuje tytuł fizyka wszech czasów.
Albert Einstein to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Na zdj. z 1 października 1940 roku Einstein został zaprzysiężony jako obywatel Stanów Zjednoczonych
Albert Einstein to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Na zdj. z 1 października 1940 roku Einstein został zaprzysiężony jako obywatel Stanów ZjednoczonychFoto: Pixabay/lic. CC0 Public Domain
O Audycji

W audycji przypomnieliśmy Einsteina - uczonego i Einsteina – człowieka. Odnieśliśmy się do stwierdzeń, że współtwórczynią teorii względności była jego żona Milewa, której oddał Nagrodę Nobla. Zajrzeliśmy do biblioteki Uniwersytetu w Jerozolimie, gdzie zgodnie z testamentem znalazło się archiwum uczonego. Mówiliśmy o "naukowych synach i wnukach" Einsteina w Polsce. Jednym ze współpracowników Einsteina w latach 30. ubiegłego wieku był Leopold Infeld – fizyk z Warszawy, nauczyciel akademicki kolejnych pokoleń naukowców polskich. W programie usłyszeliśmy też archiwalne nagranie wypowiedzi Einsteina.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 19.06

abi

Playlista
  • Buble Michael - It's A Beautiful Day