Sieć Badawcza Łukasiewicz. Dr Piotr Dardziński: z małych drobinek składamy jeden większy obraz

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 20:38
- Z rozdrobnionej masy ponad stu instytutów naukowych, które zajmują się badaniami na rzecz przedsiębiorców wybranych zostało 38, które zaczną tworzyć jedną całość - mówił w Jedynce prezes Centrum Łukasiewicz.
Audio
  • O celach Sieci Badawczej Łukasiewicz i sposobach jej funkcjonowania (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Piotr Dardziński
Piotr DardzińskiFoto: Grzegorz Śledź, Polskie Radio

1 kwietnia rozpoczęła działalność Sieć Badawcza Łukasiewicz, trzecia największa sieć w Europie skupiająca 38 instytutów badawczych z najważniejszych dziedzin wiedzy. W założeniach sieć ma realizować politykę naukową państwa, prowadzić badania aplikacyjne i prace rozwojowe ważne dla polskiej gospodarki i strategii rozwoju państwa.

Jak w praktyce będzie wyglądał sposób funkcjonowania powołanej sieci? Czy może ona poprawić relacje między światem nauki a przemysłu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr Piotr Dardziński (prezes Centrum Łukasiewicz), dr inż. Paweł Stężycki (dyrektor Instytutu Lotnictwa, który znalazł się w Sieci Badawczej Łukasiewicz)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 19.05

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Można rozpaczać za przyrodą i drzewami"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 20:12
W "Wieczorze Odkrywców" o znaczeniu lasów dla przyrody, kultury i gospodarki rozmawialiśmy z profesorem Tomasz Borecki – leśnik, wieloletni rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń