X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd wzięła się woda na Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 20:00
Woda odgrywa niezwykłą rolę na Ziemi. Jej właściwości pozwoliły na powstanie życia oraz kształtowanie krajobrazu i klimatu. Dr Aleksandra Kardaś z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego napisała na ten temat publikację popularnonaukową "Książka o wodzie".
Audio
  • Skąd wzięła się woda na Ziemi? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Z pomysłem napisania książki o wodzie zwróciło się do mnie wydawnictwo, natomiast ja wiedziałam od razu, że to jest temat rzeka. Woda odpowiada za mnóstwo zjawisk: efekt cieplarniany, burze, huragany, ale też za zjawiska zachodzące w głębi lodowców i lądolodów. Woda to ciekawy temat przewodni do tego, by poopowiadać o świecie i o tym, jakie zjawiska w nim zachodzą – mówiła w audycji dr Aleksandra Kardaś.

Jak jest zbudowana woda? Skąd wzięła się na Ziemi i gdzie jest jej najwięcej? Jak tworzy się deszcz? Jakie zjawiska muszą zajść, aby powstał grad? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: dr Aleksandra Kardaś (Wydzial Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 19.05

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczny szlak tematyczny w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 16:30
W Bydgoszczy wody rzeki Brdy odgrywają tak ważną rolę, że postanowiono stworzyć szlak tematyczny TeH2O, który przybliża historię miasta. T jak technika, H jak historia i O2 jak dwa razy opowieść, a H2O to chemiczny symbol wody. Zawitaliśmy do trzech miejsc na szlaku - do Muzeum Mydła i Historii Brudu, na Wyspę Młyńską i do Eksploseum.
rozwiń zwiń