X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekty unijne na Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 19:10
Współpraca polskich uczelni z Unią Europejską dotyczy zarówno unowocześniania infrastruktury jak i wdrażania rozwiązań w służbie nauki. Europejskie programy badawcze np: "Horyzont 2020" ma na celu doskonalenie bazy naukowej, zwiększanie konkurencyjności europejskiej nauki i jej wzmocnienie w świecie.
Audio
  • Unijne projekty na Politechnice Warszawskiej (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Program "Horyzont 2020" przewiduje nowy, uproszczony model finansowy, zachowanie równowagi pomiędzy małymi i dużymi projektami oraz wprowadza instrumenty wychodzące naprzeciw potrzebom krajów i regionów o niższym potencjale naukowym i innowacyjnym. Program zapewnia również spójny system finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, przez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Anna Rogowska podkreśla, że uczelnia ma już duże doświadczenie w realizacji unijnych projektów, dzięki którym powiększyła się baza dydaktyczna. - Dzięki projektom unijnym możemy wdrażać zmiany w jakości kształcenia, czyli kształcenie nakierowane na studenta, w którym to student jest w centrum uwagi - mówi dyrektor. politechnika może też modyfikować kierunki studiów i wdrażać nowe, takie jak cyberbezpieczeństwo, czy elektromobilność.

Prof. Wojciech Święszkowski podkreśla, że studenci mogą aplikować o stypendia, które umożliwią im realizację studiów za granicą. - W ramach programu "Erasmus" mogą wyjeżdżać do różnych krajów w Europie, by tam przeprowadzić badania, bądź też brać udział w wykładach w jednostkach renomowanych - mówi naukowiec.

W jakiej wysokości są dotacje? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: prof. Wojciech Święszkowski (kierownik projektów europejskich), Anna Rogowska (dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 1.05.2019

Godzina emisji: 19.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia pomoże modernizować infrastrukturę wodną i energetyczną

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:19
Ponad 94 miliony euro z unijnego budżetu będzie zainwestowane w dwa projekty poprawiające infrastrukturę wodną i energetyczną w Polsce. Komisja Europejska poinformowała, że pieniądze zostaną wypłacone z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
rozwiń zwiń