Piknik Naukowy - jarmark cudów nowoczesnej techniki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 12:06
W najbliższą sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 23. Piknik Naukowy, pod hasłem "My i maszyny" organizowany wspóolnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Atrakcje 23. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (Eureka/Jedynka)
Piknik Naukowy w 2018 roku
Piknik Naukowy w 2018 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mechaniczne dinozaury, własny R2D2, zwijana kładka dla pieszych, superkomputery i egzoszkielety, czyli elektroniczne garnitury. Na 23. Pikniku Naukowym czekają setki atrakcji, które zadziwią gości w każdym wieku.

Piknik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Nie ważne, czy ktoś pasjonuje się nauką, czy jeszcze nie poczuł fascynacji jej najnowszymi odkryciami, na Pikniku znajdzie coś dla siebie. 

Pierwszy piknik odbył się w 1997 roku na warszawskim rynku Nowego Miasta pod patronatem radiowej Czwórki. Jego pomysłodawcą był profesor Łukasz Turski. W audycji przytaczamy archiwalną wypowiedź profesora o tym, jak nieufnie podchodzono do pomysłu.

Wiktor Gajewski z Centrum Nauki Kopernik uprzedza, że w tym roku trochę zmieniła się formuła Pikniku. - Mam nadzieję, że będzie bardziej uporządkowany, mniej jarmarczny, ale wciąż będzie pełen naukowych ciekawostek - mówi gość Jedynki.

W jednym ze stoisk będzie prezentowało się Polskie Radio. Transmisję z imprezy będzie można obserwować na stronie polskieradio.pl.

Jakie atrakcje czekają na gości Pikniku? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Wiktor Gajewski (Dyrektor Programowy d/s Wydarzeń w CN Kopernik)

Data emisji: 7.05.2019

Godzina emisji: 19.06

ag

Czytaj także

23. Piknik Naukowy z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:00
Tegoroczny Piknik to przede wszystkim dużo relaksu i odpoczynku. W Strefie relaksu zapewnilismy doskonałą atmosferę dzięki bajkom, które można było usłyszeć przez cały dzień. Poza nagraniami, pojawili się nasi prowadzący znani z anteny Polskiego Radia Dzieciom! Były konkursy, zagadki i fantastyczna gra pozwalająca na sterowanie komputerowymi zawodnikami przy pomocy myśli. Jak było? Zobaczcie sami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy szczegóły 23. Pikniku Naukowego. Zobacz wirtualną mapę imprezy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 22:05
Od mikroprocesorów po rakiety. Od prostych dźwigni po superkomputery. Postęp nauki pozwala nam budować coraz doskonalsze mechanizmy, dzięki którym możemy dokonywać kolejnych odkryć. Na 23. Pikniku Naukowym sprawdzimy, co łączy ludzi i maszyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Piknik Naukowy Polskiego Radia. "Naukę trzeba było wyprowadzić na ulicę"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:37
Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer w 1997 współtworzył Piknik Naukowy Polskiego Radia. W audycji "Twarzą w twarz" opowiada o tym, jak udało się stworzyć popularnonaukowy projekt w czasach, kiedy nauka miała charakter stricte akademicki. Nawiązuje także do swojej wieloletniej fascynacji filozofią.
rozwiń zwiń