X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

75. rocznica Bitwy pod Monte Cassino

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 23:59
Bitwa pod Monte Cassino, nazywana także "bitwą o Rzym", trwała od 17 stycznia do 19 maja 1944 r. i składała się z czterech bitew między wojskami alianckimi a Niemcami w rejonie klasztoru na Monte Cassino. 
Audio
Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Zbudowano go pomiędzy Monte Cassino i wzgórzem 593, przez które prowadził jeden z kierunków natarcia polskich batalionów
Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Zbudowano go pomiędzy Monte Cassino i wzgórzem "593”, przez które prowadził jeden z kierunków natarcia polskich batalionówFoto: Shutterstock/Brzostowska

Bitwa uznawana jest za jedną z najbardziej zaciętych w okresie II wojny światowej. W szeregach aliantów walczyli Amerykanie, Brytyjczycy, Nowozelandczycy, Hindusi, Francuzi oraz 2. Korpus Polski pod dowództwem gen. Władysława Andersa. 


Monte Cassino 1200.jpg
75. rocznica bitwy pod Monte Cassino - SERWIS SPECJALNY

- To jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej, porównywalna z oblężeniem Stalingradu. W atakach, które miały miejsce w 1944 roku zginęło blisko 50 tysięcy ludzi. Jest to prawdziwa masakra - mówi dr Tomasz Łabuszewski z Instytutu Pamięci Narodowej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: Tomasz Łabuszewski (Instytut Pamięci Narodowej) 

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 19.08

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak