X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siła rodzinnych więzi

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:56
Badania naukowe pokazują, że dobre relacje rodzinne są ważniejsze niż odnoszenie sukcesów w innych dziedzinach. Rodzina pozostaje podstawowym systemem wsparcia i opieki. Czy w zmieniającej się rzeczywistości tradycyjne wzory nadal się sprawdzają? 
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Gladskikh Tatiana

- Relacje, jaki tworzymy w rodzinie mogą być niesamowitym źródłem umocnienia, wsparcia, bycia razem, ale mogą być też dużym powodem stresu, trudności, czegoś takiego, co spędza sen z powiek - podkreśla o. Tomasz Gaj. 

Z kolei Magdalena Pajkowska zaznacza, że olbrzymią rolę w relacjach rodzinnych odgrywają rodzice. - Najważniejsze jest to, jak rodzice ze sobą współpracują i rozmawiają i jak są otwarci na potrzeby dzieci, ile mają dla nich czasu i jaką mają hierarchię wartości - dodaje. 

Bardzo ważnym elementem w poprawianiu relacji rodzinnych jest jakość spędzania czasu razem. - Spędzanie czasu z rodziną nie jest luksusem, to jest konieczność i radość. Wymyśliliśmy z moją rodziną coś takiego jak "klucz do wakacji". Ważne jest, aby znaleźć wspólnie jakiś konsensus - powiedziała na antenie radiowej Jedynki Magdalena Pajkowska. 

Dlaczego dzieci, już jako dorosłe osoby, coraz później się usamodzielniają? Jak wyglądają międzypokoleniowe relacje w rodzinach?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

ProwadziKatarzyna Jankowska

Goście: Magdalena Pajkowska, o. Tomasz Gaj (autorzy książki "Sankofa. Nie zmarnuj życia")

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 19.07

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co jest najważniejsze w byciu dobrym ojcem?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 19:11
Często mówi się, że córeczkom bliżej do matek, a synom do ojców. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Jak być dobrym ojcem i nie zwariować od nadmiaru stereotypów i oczekiwań ze strony społeczeństwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym poznać, że plac zabaw jest bezpiecznym miejscem dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:15
Piaskownice pełne plastikowych zabawek, huśtawki i karuzele - to zaledwie część atrakcji wypełniających dziecięcy plac zabaw. Czy jako rodzice możemy mieć pewność, że korzystające z nich dzieci nie zrobią sobie krzywdy, a zarządzający placem dołożyli wszelkich starań, aby bawiące się maluchy mogły czuć się bezpiecznie?
rozwiń zwiń