X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto zajmować się nauką?

W "Eurece" goście z naukową pasją opowiedzieli o bardzo ciekawym projekcie zrzeszającym ludzi z umysłem ścisłym i o tym, dlaczego warto poświęcać się nauce.
Naukowcy ciągle odkrywają nowe substancje zwalczające nowotwory
Naukowcy ciągle odkrywają nowe substancje zwalczające nowotworyFoto: Shutterstock
O Audycji

Antoni Lis - laureat polskiej edycji 31. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, o niedawna uczeń Ogólnokształcącego Liceum imienia Jana Zamoyskiego w Warszawie, od października student UW, który pierwszą nagrodę w krajowym finale "Konkursu dla młodych Naukowców" otrzymał za projekt: "Synteza magnetycznych nośników leków przeciwnowotworowych oraz badanie ich oddziaływania z modelowymi układami błon biologicznych".

- Zainteresowanie nauką istniało u mnie od zawsze, dlatego, że nauka jest czymś, co jest bardzo wymierne - powiedział Antoni Lis, dodając, że wszystko co nas otacza, jest "dzieckiem nauki". - Sama fakt, że ktoś może wymyślić rzecz, jaka później będzie działała, jest dla mnie bardzo fascynująca - dodał gość Jedynki.

Magdalena Osial z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej i Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego stworzyła projekt  "Manufaktura Naukowców, czyli Uniwersytet Każdego Wieku". - Pod moje skrzydła zaczęli trafiać licealiści i studenci, którzy chcieli rozwijać się naukowo. Projekt zaczął szybko ewoluować - powiedziała.

Skąd u gości "Eureki" tak ogromna potrzeba "naukowego rozwoju"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: Antoni Lis (laureat polskiej edycji 31. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców), Magdalena Osial (z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej i Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 19.07

K.APlaylista
  • Armstrong Louis, Tommy Goodman Band, - What a Wonderful World