Dlaczego warto zajmować się nauką?

W "Eurece" goście z naukową pasją opowiedzieli o bardzo ciekawym projekcie zrzeszającym ludzi z umysłem ścisłym i o tym, dlaczego warto poświęcać się nauce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
O Audycji

Antoni Lis - laureat polskiej edycji 31. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, o niedawna uczeń Ogólnokształcącego Liceum imienia Jana Zamoyskiego w Warszawie, od października student UW, który pierwszą nagrodę w krajowym finale "Konkursu dla młodych Naukowców" otrzymał za projekt: "Synteza magnetycznych nośników leków przeciwnowotworowych oraz badanie ich oddziaływania z modelowymi układami błon biologicznych".

- Zainteresowanie nauką istniało u mnie od zawsze, dlatego, że nauka jest czymś, co jest bardzo wymierne - powiedział Antoni Lis, dodając, że wszystko co nas otacza, jest "dzieckiem nauki". - Sama fakt, że ktoś może wymyślić rzecz, jaka później będzie działała, jest dla mnie bardzo fascynująca - dodał gość Jedynki.

Magdalena Osial z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej i Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego stworzyła projekt  "Manufaktura Naukowców, czyli Uniwersytet Każdego Wieku". - Pod moje skrzydła zaczęli trafiać licealiści i studenci, którzy chcieli rozwijać się naukowo. Projekt zaczął szybko ewoluować - powiedziała.

Skąd u gości "Eureki" tak ogromna potrzeba "naukowego rozwoju"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: Antoni Lis (laureat polskiej edycji 31. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców), Magdalena Osial (z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej i Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 19.07

K.APlaylista
  • Armstrong Louis, Tommy Goodman Band, - What a Wonderful World