X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak chronić się przed rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:55
Jeśli zadbamy o odpowiedni styl życia, możemy ograniczyć ryzyko zachorowania na raka. Ale żeby zapobiegać, warto też wiedzieć czym jest rak. A rak to choroba polegająca na niekontrolowanym namnażaniu niektórych komórek ciała prowadzących do powstawania guzów mogące dawać przerzuty do różnych organów. U kogo rak najczęściej się rozwija?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Chorobę diagnozuje się najczęściej u osób w średnim i starszym wieku, ale pierwsze zmiany w komórkach mogą pojawić się znacznie wcześniej. Brak reakcji z naszej strony czyli nie wykrycie nowopowstałych zmian może prowadzić do powstawania nowotworu i to już we wczesnej fazie życia.

Od kiedy i  jak rozpocząć walkę z nowotworami? Czym wcześniej tym lepiej, tym bardziej, że znamy sposoby, aby to ryzyko istotnie zmniejszyć. Dzięki prowadzonym od wielu dekad badaniom naukowym wiadomo, że zdrowy tryb życia oraz przestrzeganie kilku prostych zasad może ograniczyć nasze ryzyko zachorowania na nowotwór. Proste zasady można zawrzeć w 12 sposobach na zdrowie, które rekomenduje i zaleca Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

Jakie to zasady i o jakich badaniach profilaktycznych nie wolno zapominać powiemy w Eurece.

***

Na "Eurekę" w czwartek (8.08) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski

ans

Zobacz więcej na temat: nowotwory zdrowie choroba
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak