Jak chronić się przed rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:55
Jeśli zadbamy o odpowiedni styl życia, możemy ograniczyć ryzyko zachorowania na raka. Ale żeby zapobiegać, warto też wiedzieć czym jest rak. A rak to choroba polegająca na niekontrolowanym namnażaniu niektórych komórek ciała prowadzących do powstawania guzów mogące dawać przerzuty do różnych organów. U kogo rak najczęściej się rozwija?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Chorobę diagnozuje się najczęściej u osób w średnim i starszym wieku, ale pierwsze zmiany w komórkach mogą pojawić się znacznie wcześniej. Brak reakcji z naszej strony czyli nie wykrycie nowopowstałych zmian może prowadzić do powstawania nowotworu i to już we wczesnej fazie życia.

Od kiedy i  jak rozpocząć walkę z nowotworami? Czym wcześniej tym lepiej, tym bardziej, że znamy sposoby, aby to ryzyko istotnie zmniejszyć. Dzięki prowadzonym od wielu dekad badaniom naukowym wiadomo, że zdrowy tryb życia oraz przestrzeganie kilku prostych zasad może ograniczyć nasze ryzyko zachorowania na nowotwór. Proste zasady można zawrzeć w 12 sposobach na zdrowie, które rekomenduje i zaleca Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

Jakie to zasady i o jakich badaniach profilaktycznych nie wolno zapominać powiemy w Eurece.

***

Na "Eurekę" w czwartek (8.08) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski

ans

Zobacz więcej na temat: nowotwory zdrowie choroba
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak