X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robotyka w urologii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:25
Tydzień Urologii (23-29.09) to akcja edukacyjna, zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Do akcji od wielu lat włączają się kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne oferując bezpłatne konsultacje urologiczne, organizując wydarzenia naukowe, sportowe i kulturalne.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W audycji urolodzy opowiedzą o wykorzystaniu najnowszej wiedzy i rozwiązań z robotyki w diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych, w tym m.in. raka prostaty. Poznamy możliwości Robota da Vinci, który umożliwia wizualizację pola operacyjnego w obrazie trójwymiarowym, w dziesięciokrotnym powiększeniu. Dzieje się to dzięki kamerze w zakończeniu jednego z jego ramion, wprowadzanych przez nacięcia w skórze brzucha w stanie znieczulenia ogólnego. Kamera ta pozwala chirurgowi urologowi na dokładną wizualizację wnętrza chorego i precyzyjne oraz doszczętne wycięcie ogniska choroby. Ponadto, robot da Vinci dzięki zastosowanej w jego budowie technologii, niweluje ryzykowny czynnik ludzki, jakim jest potencjalne drżenie rąk lub brak całkowitej precyzji chirurga przeprowadzającego zabieg.

Wyjaśnimy, na czym polega biopsja fuzyjna prostaty, wykonywana u mężczyzn z podejrzeniem raka gruczołu krokowego (nowotwór prostaty).  Opowiemy też, jak wygląda operacja prostaty metodą HoLEP. HoLEP to metoda mało inwazyjna. Zabieg taki nie przypomina staroświeckiej operacji ze skalpelem w ręku. Tkankę usuwa się w tym wypadku przy pomocy lasera.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: dr n. med. Marek Filipek i dr Stefan W. Czarniecki (urolodzy z Centrum Leczenia Raka Prostaty)

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 19.07

ag/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucja w terapii alkoholowej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 19:10
Według statystyki w naszym kraju wypija się od 8 do 10 litrów spirytusu na osobę rocznie. Blisko 680 tys. Polaków jest uzależnionych od alkoholu. Pedagodzy informują, że młodzież, na szczęście nie we wszystkich środowiskach, zaczyna pić już w szkole podstawowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowotwory złośliwe w okolicach głowy i szyi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:10
Ponad 60 proc. nowotworów okolicy głowy i szyi rozpoznawanych jest zbyt późno. A lekarze przypominaja, że szybkie wykrycie i odpowiednie leczenie, to największa szansa na zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Radziszewski: mężczyzna po 40 powinien pójść do urologa. On jest jego przyjacielem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:50
Panowie są szalenie oporni, jeśli chodzi o wizyty u lekarza, a medyków pewnych specjalności powinni odwiedzać regularnie, nawet raz w roku. - Cały czas istnieje mit macho, czyli silnego faceta, który do lekarza pójdzie, jak już będzie się słaniał na nogach - mówi profesor Piotr Radziszewski, pomysłodawca kliniki urologicznej dla panów, który z mężczyznami, którzy się nie leczą ma do czynienia bez przerwy.
rozwiń zwiń