X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykli rodzice. Jak radzić sobie z wychowaniem dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 21:30
Naukowcy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego rodzicielstwo stało się trudne i wymaga pomocy psychologa, lektury czy kursów? Psychologia zajmuje się wsparciem i pomocą dla rodzin, które chcą naprawić wzajemne relacje.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/ Shutterstock

Gośćmi audycji byli dr Tomasz Srebnicki i Beata Pawłowicz - autorzy książki "Niezwykły rodzic", którzy opowiedzieli słuchaczom o najczęściej spotykanych problemach i konfliktach rodziców z dziećmi oraz wskazali możliwe rozwiązania.

- Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak z tym dzieckiem postąpić, najpierw trzeba poznać jego rodziców. Trzeba też pomóc rodzicom i to jest mój cel. Rodzicom należy pomóc w zrozumieniu ich samych w relacji z dzieckiem i w zrozumieniu tego, dlaczego na przykład wiecznie włączony telefon czy komputer, tak straszliwie działa im na nerwy… - mówi dr Tomasz Srebrnicki.

- Dopiero sięgnięcie do przyczyn, powoduje to, że ten problem tak naprawdę znika - potwierdza Beata Pawłowicz.

Beata Pawłowicz, pisząc książkę, zrozumiała również, że "rozwiązując problemy, jakie mamy z dziećmi, poprawiamy jakość swojego życia oraz relacji z partnerem".

Dlaczego dr Tomasz Srebrnicki i Beata Pawłowicz zdecydowali się napisać książkę "Niezwykły rodzic"? Czym jest wulkan? Dlaczego wychowywanie dziecka różni się od wychowywania wizji?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: dr Tomasz Srebrnicki i Beata Pawłowicz (autorzy książki "Niezwykły rodzic")

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 19.07

DS

Czytaj także

Siła rodzinnych więzi

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:56
Badania naukowe pokazują, że dobre relacje rodzinne są ważniejsze niż odnoszenie sukcesów w innych dziedzinach. Rodzina pozostaje podstawowym systemem wsparcia i opieki. Czy w zmieniającej się rzeczywistości tradycyjne wzory nadal się sprawdzają? 
rozwiń zwiń