X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opieka długoterminowa

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 20:05
13 października 2019 r. obchodzony jest XIX Dzień Papieski, w którym wręczane będą nagrody Totus Tuus. A sięgając do źródła: "Tuus totus ego sum, et omnia mea tua sunt", jak pisał św. Ludwik Maria Grignion de Montfort i tak to tłumaczył: "Jestem cały Twój, a wszystko, co moje, do Ciebie należy….". Te słowa i intencja służby dla drugiego człowieka, szczególnie chorego i wymagającego opieki jest ciągle aktualna w medycynie XXI w. W co drugim polskim domu, jak wykazują badania przebywa przynajmniej jedna starsza osoba w wieku powyżej 60 r. życia.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rido/Shutterstock

Konsekwencją zaawansowanego procesu starzenia się społeczeństwa staje się konieczność rozwoju opieki długoterminowej dla pacjentów przewlekle chorych, osób starszych i terminalnych. W związku z takim wyzwaniem naukowcy postanowili przebadać doświadczenia pacjentów związane z diagnostyką, leczeniem i opieką medyczną. Raport ma wyjaśnić, czy oprócz tego, że jesteśmy leczeni to i również chorzy zostali "zaopiekowani" po wypisie ze szpitala po zakończonych procedurach medycznych. Kto się dalej nimi zajmuje, głownie w domu?

Powstał pierwszy kompleksowy raport badawczy: "Doświadczenia pacjenta w Polsce". Co on zawiera, co sadzimy o opiece długoterminowej i jakie zadania przed tym działem medycyny stoją opowiedzieliśmy w audycji. Dowiedzieliśmy się również jaką rolę w opiece długoterminowej odgrywa pielęgniarka środowiskowa i jej przygotowanie merytoryczne do pełnionych funkcji opiekuńczych w domach chorych. W audycji zwróciliśmy uwagę na problem leczenia ran u osób unieruchomionych, powiedzieliśmy jak odżywiać pacjenta aby nie doprowadzić go do utraty wagi i niezbędnego zapotrzebowania organizmu na białko, węglowodany, tłuszcze i wodę, a także poznaliśmy też kulisy życia osób, które zdecydowały się na pielęgnowanie osób po udarach i z ograniczonym kontaktem werbalnym oraz motorycznym. 

O tych ważnych dla zdrowia i życia sprawach mówiono na konferencji i warsztatach Akademii Opieki Długoterminowej

 Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Piotr Kuskowski (autor raportu "Doświadczenia pacjenta w Polsce"), Magdalena Kołodziej (wiceprezes Fundacji "My Pacjenci") 

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 19.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak