Team RaByte, czyli podbój świata z własnym robotem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 21:30
TEAM RaByte - to drużyna licealistów. Uczniowie z warszawskich szkół stworzyli zespół i chcą wziąć udział… i odnieść sukces w prestiżowym konkursie robotycznym - First Robotics Competition, który zostanie rozegrany w 2020 roku.
Audio
  • Młodzi licealiście startują w prestiżowym konkursie (Jedynka/ Eureka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: sdecoret/Shutterstock.com

Uczniowie klas z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką, którzy pasjonują się robotami i nowoczesnymi technologiami i postanowili spróbować swoich sił w zawodach robotycznych w najważniejszym konkursie skierowanym do osób w wieku 14-18 lat i corocznie organizowanym przez stowarzyszenie FIRST. Członkowie TEAM RaByte zrealizowali już przy współpracy z kołami naukowymi Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej około 20 projektów, m.in.: system inteligentnego domu smarthome, smartwatch, inteligentne lustro, asystent głosowy czy też poduszkowiec rozpoznawczo-badawczy z 6-osiowym manipulatorem.

- FIRST jest organizacją, która zajmuje się szerzeniem wiedzy z zakresu mechaniki, fizyki, elektroniki i inżynierii. Konkurs First Robotics Competition jest największym i chyba też najbardziej prestiżowym konkursem robotycznym na świecie skierowanym do młodych ludzi jeszcze przed studiami - mówi Kuba Maliszewski, kapitan drużyny Team RaByte.

Kim są członkowie TEAM Rabyte? Jak wygląda przebieg konkursu? Co jest ideą konkursu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: Kuba Maliszewski, Zuzanna Ryś, Bartek Grochowski i Filip Mieszkowski (TEAM RaByte)

Data emisji: 09.12.2019

Godzina emisji: 19.08

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy można naśladować ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 20:00
- Nie trzeba od razu budować całego mózgu, ale możemy zapytać go, jak funkcjonuje - powiedział prof. Tadeusz Marek. W "Eurece" o tym, czym są sieci neuronowe, jak można sztucznie naśladować mózg i do czego cżłowiekowi potrzebny jest sen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie technologie na Marsie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 21:40
Jeden z najbogatszych ludzi na świecie - przedsiębiorca i wizjoner Elon Musk - dyrektor kosmicznej firmy SpaceX, która zajmuje się konstruowaniem rakiet nośnych dla pojazdów kosmicznych, zapowiedział, że już za 20 lat na Marsie będą stałe bazy zasiedlone przez ludzi. Udział w tym mają mieć również polscy naukowcy.
rozwiń zwiń