Higiena włosów w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:24
By zadbać o zdrowie swoje i bliskich musimy przestrzegać zasad higieny, przede wszystkim często i dokładnie myć ręce. Nikt jednak nie mówi o tym, że każdego dnia powinniśmy również myć włosy! Dlaczego to takie ważne?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alena TS/shutterstock.com

Na naszych włosach osadza się kurz i brud, ale nie tylko. Jeśli przebywamy w pomieszczeniach, gdzie ktoś kicha lub kaszle czy nawet oddycha bardzo blisko nas drobne kropelki śliny takiej osoby mogą wylądować na naszych włosach. Kiedy wieczorem kładziemy się spać wycieramy nasze włosy o poduszkę a ta ma bezpośredni kontakt z błonami śluzowymi, oczami czy nosem. Dlatego każdego dnia powinniśmy umyć głowę.

O tym, jak zadbać o higienę włosów w czasie zakażeń koronawirusem opowiedzą w "Eurece" panie trycholog: Anita Starnawska (absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie) i Anna Mackojć (Instytut Trychologii, adiunkt w Word Trichology Society USA). Będziemy też mówić o tym, jak powinno się prawidłowo myć włosy i o tym, jakie informacje o naszym zdrowiu możemy uzyskać z analizy włosa. 

***

Na audycję "Eureka" w czwartek (26.03) po godz. 19.00 zaprasza Artur Wolski.

kk

Zobacz więcej na temat: Artur Wolski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Właściwy sen podnosi odporność, zwalcza infekcje, wzmacnia pamięć

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 22:05
13 marca obchodzimy Światowy Dzień Snu. Badania naukowe dowodzą, że spokojny sen, obok zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej jest jednym z filarów dobrego zdrowia. Wpływa na pamięć i efektywną pracę mózgu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mity dotyczące ciąży. Jak zadbać o dziecko i swoje zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 21:40
Powstały w poprzednim stuleciu i funkcjonują do dziś. Mity ciążowe, bo o nich mowa. Wśród rodziców i dziadków krąży m.in. przekonanie, że dziecko, które przychodzi na świat, rodzi się jako tabula rasa, czyli czysta tablica. Czy tak faktycznie jest?
rozwiń zwiń