Niemcy: dzik w centrum handlowym. Przestraszeni ludzie wskakiwali na stoły i krzesła

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:55
Dorosły dzik wpadł do centrum handlowego w Dinslaken na zachodzie Niemiec, spowodował znaczne szkody i wywołał panikę wśród klientów - informuje agencja DPA.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Przestraszeni ludzie wskakiwali na stoły i krzesła, jednak według informacji policji nikt nie został ranny.

Dzik, który przebiegł kilka razy przez jeden ze sklepów, przewrócił wystawione na sprzedaż artykuły. Zdjęcia w sieci pokazują, że zranione zwierzę krwawiło.

Wcześniej kilka razy próbował przedrzeć się przez automatyczne drzwi prowadzące do centrum handlowego. Jak się przypuszcza, musiał rozpoznać własne odbicie w szklanych drzwiach.

EN_handel-1200.jpg
Przed firmami handlowymi trudna końcówka roku. Analitycy o sytuacji branży

- Dzik wywołał sensację swoją wycieczką - skomentowała w niedzielę rzecznik policji, dodając, że tego popołudnia zauważono go w różnych miejscach miasta.

Użytkownicy Facebooka udostępnili zdjęcia i filmy z miejsc, w których można było zobaczyć dzika. Większość użytkowników wyraziła współczucie dla uciekiniera. "Pewnie się zgubił", "biedny dzik wygląda na bardzo spanikowanego" - komentowali mieszkańcy Dinslaken.

bartos

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Niemcy dzik

Czytaj także

Dzik "ukradł" nudyście torbę z laptopem. Mężczyzna ruszył za nim w pościg

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 15:03
W Berlinie dzik ukradł nudyście odpoczywającemu nad jeziorem Teufelssee plastikową torbę z laptopem. Nagi mężczyzna ścigał zwierzę uciekające ze zdobyczą, a pogoń sfotografowała jedna z obecnych tam osób - poinformował serwis internetowy BBC News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ognisko ASF w Niemczech? Wkrótce wyniki badań próbek od zwierzęcia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 03:07
Niemieckie ministerstwo rolnictwa i polityki żywnościowej poinformowało, że podejrzewa przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzika znalezionego we wschodniej Brandenburgii. Szefowa resortu Julia Kloeckner ma poinformować o wynikach badań próbek pobranych od zwierzęcia.
rozwiń zwiń