Szczepionka mRNA - najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 09:56
W audycji "Eureka" wszystkie zawiłości związane ze szczepionką mRNA, jej powstaniem, sposobem działania, a także konsekwencjami jej stosowania, wyjaśni dr Leszek Borkowski - farmakolog kliniczny, były szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, członek Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, szef Fundacji Razem w Chorobie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: funnyangel/shutterstoc.com

***

Na audycję "Eureka"/"Wieczór odkrywców" w czwartek (14.01) po godz. 19.00 zaprasza Krzysztof Michalski.

kk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowotworom można zapobiegać. 12 sposobów na zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 21:24
Nawet 90 proc. nowotworów determinowanych jest przez czynniki zewnętrzne, na które mamy realny wpływ. Przestrzegając prostych zasad zdrowego stylu życia jesteśmy w stanie w znaczący sposób obniżyć ryzyko wystąpienia choroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowotwór szyjki macicy. "Brak chętnych do badań profilaktycznych"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 21:29
- Dzisiaj stygmatyzacja nowotworem jest strasznym elementem i często kobiety boją się tego rozpoznania - mówi prof. Mariusz Bidziński. Jednym z częstszych nowotworów występujących właśnie u kobiet jest rak szyjki macicy, który na wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99 proc. przypadków. Jak okazuje się, coraz więcej kobiet nie decyduje się jednak na profilaktykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TITAN nowatorski system do rozpoznawania złośliwości guzów nerek

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 19:07
Młodzi naukowcy i studenci z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej opracowali system, który przy użyciu technologii uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji określa prawdopodobieństwo złośliwości guza nerki na podstawie zdjęcia tomografii komputerowej jamy brzusznej. To bardzo ważne narzędzie w rękach lekarzy, którzy podejmują decyzję o przeprowadzeniu operacji, która często jest bardzo ryzykowna.
rozwiń zwiń