Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:03
21 maja 2021 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu młodej wokalistki - Natalii Zastępy - pt. "Nie żałuję". Materiał na płytę powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat w różnych studiach nagraniowych.
Natalia Zastępa
Natalia ZastępaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wokalista zdradza, że prace nad albumem rozpoczęła w wieku 16 lat. - Dla mnie wszystko było nowe, nie znałam producentów, nie wiedziałam, jak pracuje się w studiu i jak wygląda proces tworzenia piosenek - przyznaje. - Miałam okazję poznać wiele osób i się od nich uczyć, ale na tej płycie są też utwory, które ja napisałam. Odważyłam się i wyciągnęłam je z szuflady - dodaje. 

Okładka płyty "Nie żałuję" Okładka płyty "Nie żałuję"

Posłuchaj
10:56 2021_05_31 14_21_19_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję" (Muzyczna Jedynka)

 

Debiutancki album "Nie żałuję"

Na album składają się dobrze już znane: debiutancka ballada z 2018 roku "Za późno", która z miejsca stała się hitem radiowym (do tej pory na kanałach YT/VEVO odtworzono ją ponad 7 mln razy); tytułowe motto życiowe Natalii, "Nie żałuję", ze świetnym, stylowym klipem, wyświetlonym w sieci ponad 3 mln razy; singiel "Kłopoty" - efekt współpracy artystki z tuzami rockowej sceny Maciejem Wasio i Olafem Deriglasoffem i równie młodą co Natalia kompozytorką sanah. To nie jedyny raz, kiedy drogi muzyczne tych artystek się skrzyżowały - Natalia oraz sanah pracowały również przy utworze "Niech się stanie". Natalia jest współautorką pięciu utworów z płyty.

źródło: Natalia Zastępa/Youtube

Świadomie, czy nieświadomie tytuły piosenek Natalii układają się w bardzo dobre życiowe credo: "Wiesz jak jest" - życie jest jak "Lava Lamp", często "Kłopoty", czasem "Błysk", ale nikt, żaden "Chłopak", "Rudy" czy inny nie zmąci "Mantry" by być sobą, by wczoraj, jutro, dziś powiedzieć sobie: "Nie żałuję" niczego, bo nigdy nie jest ani "Za późno", ani "Za wcześnie", nim - cytując klasyka - stanie się tak, jak gdyby nigdy nic, więc… "Niech się stanie"! "Nie przegap"!

Zobacz także: 

Pierwsze wizyty w studiu nagraniowym 

Na falach radiowej Jedynki Natalia Zastępa wspomina swoje pierwsze wizyty w studiu nagraniowym. - Pamiętam, jak było przy utworze "Za późno": byłam zaskoczona, jak wygląda proces tworzenia piosenek, wszystko działo się szybko i nie tak to sobie wyobrażałam - mówi. - Te wszystkie wskazówki wokalne, nagrywanie chórków to była czarna magia. Dzisiaj już jest trochę inaczej, doświadczenie wzrosło - stwierdza. 

źródło: Natalia Zastępa/Youtube

Spis utworów:

 • Nie żałuję
 • Lava lamp
 • Rudy
 • Wiesz jak jest
 • Błysk
 • Kłopoty
 • Chłopak
 • Niech się stanie
 • Mantry (feat. Sonbird)
 • Za późno
 • Nie przegap
 • Za wcześnie

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Gość: Natalia Zastępa (wokalistka)

Data emisji: 31.05.2021 r. 

Godzina emisji: 14.21

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Sorry Boys: na nowej płycie będą piosenki, a nie rozbudowane utwory

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 16:27
Zespół Sorry Boys na czele z wszechstronnie utalentowaną Belą Komoszyńską, jest na etapie wydawania nowego albumu. Artystka aktualnie nie zdradza szczegółów co do nazwy i terminu wypuszczenia krążka, za to z dumą opowiada o promującym go utworze i byciu szczęśliwą mamą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: nie robię kariery, tylko tworzę muzykę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:20
Minęły zaledwie dwa tygodnie od premiery singla "Powinnam?", a już dziś w sieci pojawiła się nowa piosenka Natalii Szroeder "Połóż się tu". - Za chwilę minie 10 lat odkąd jestem na scenie. To 1/3 mojego życia. Przyszedł czas, że moje emocje eksplodowały - mówi artystka. 
rozwiń zwiń