Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 15:50
Urszula, która niebawem będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej wydaje reedycję swoich kultowych płyt. 4 czerwca 2021 do serwisów cyfrowych trafiła reedycja, czyli odświeżony piąty, studyjny album Urszula & Jumbo, wydany po raz pierwszy w Polsce w 1992 roku. 
Urszula
UrszulaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

urszula 1200.jpg
Urszula i jej wielki koncert na 35-lecie pracy artystycznej. "Będzie dużo zabawy"

- Album został stworzony również po to, żeby młodsi ludzie mogli sobie posłuchać tej muzyki - mówi na antenie radiowej Jedynki Urszula. - Nie było takiej technologii, którą mamy teraz przy nagrywaniu wcześniejszych wersji. Teraz jest wszystko dopieszczone - dodaje. 

Muzykę skomponował Stanisław Zybowski, angielskie teksty są natomiast dziełem Bogdana Olewicza i Michała „Lonstara” Łuszczyńskiego. Producentami płyty są Staszek Zybowski i John J. Miceli.

Świeżość i muzyczny, rockandrollowy rozmach, połączony ze świetnymi historiami zawartymi w tekstach, będzie dla wszystkich wspaniałym przeniesieniem się w tamte czasy, w tę niczym nieskrępowaną wolność w myśleniu i graniu.


Posłuchaj
13:25 2021_06_18 14_25_26_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Urszula & Jumbo – ponownie na płycie i pierwszy raz w serwisach cyfrowych (Muzyczna Jedynka)

 

Album Urszula & Jumbo 

W 1992 roku na rynek trafił album, nagrany z Jumbo, zatytułowany Urszula & Jumbo. Wcześniej, w 1989 roku, wokalistka wystąpiła z zespołem podczas koncertu "Polska Promocja" na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie zaprezentowała nowy, bardziej drapieżny wizerunek oraz słynny przebój "Rysa na szkle". 

Lata 1990-1994 Urszula spędziła w USA, gdzie koncertowała dla polskiej i amerykańskiej publiczności. - Graliśmy głównie dla Polonii, daliśmy również kilka spektakularnych koncertów w klubach amerykańskich - wspomina wokalistka.

Urszula Kasprzak/Youtube

Powstanie nowa płyta?

Urszula w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem zdradza, że niedługo ukaże się jej nowa płyta. - Ukaże się jesienią, już robimy do niej okładkę. Pierwsza piosenka z tej płyty powinna mieć premierę w czerwcu lub na początku lipca. Będzie to taka letnia, wesoła piosenka - przyznaje. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Urszula (wokalistka) 

Data emisji: 18.06.2021 r. 

Godzina emisji: 14.25

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Urszula śpiewa kolędy i pastorałki. Świąteczny prezent dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 14:40
Dwie płyty pełne kolęd i pastorałek  to najnowszy, podwójny album Urszuli. "Cud nadziei" to prezent piosenkarki dla jej fanów z okazji świąt Bożego Narodzenia.
rozwiń zwiń