X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Eureka

Następny odcinek audycji dnia 20.02.2020 o godzinie 19:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy"

Podążając za myślą Alberta Einsteina w paśmie audycji popularnonaukowych EUREKA poznajemy i staramy się zrozumieć prawa rządzące światem. Tylko z nami słuchacze są wszędzie tam, gdzie odkrywa się tajemnice przyrody, opracowuje nowe terapie, tworzy wynalazki, które zmieniają świat!

Wędrujemy także w czasie (audycje kosmologiczne, historyczne) i w przestrzeni (audycje astronomiczne, geologiczne, geograficzne), pokazujemy, jak zmienia się świat i my sami (audycje socjologiczne, psychologiczne, antropologiczne). Cieszymy się z sukcesów zwłaszcza polskich badaczy, coraz częściej cytowanych w prestiżowych czasopismach naukowych. Polak przecież potrafi!

Nasi goście - naukowi mistrzowie, mówią m.in. o powrocie człowieka na Księżyc i wyprawie załogowej na Marsa, o zapłodnieniu in vitro i inżynierii genetycznej, o odkryciach najstarszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie, o robotach, które mają być podobne do ludzi, a także o coraz cieplejszym klimacie . Wiele uwagi poświęcamy wydarzeniom historycznym, które zmieniły losy świata i Polski, przypominamy ich bohaterów.

Proponujemy książki popularnonaukowe, które warto przeczytać i wskazujemy wydarzenia, o których warto wiedzieć (np. Nagrody Nobla, eksperymenty z udziałem polskich badaczy w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą).

Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prowadzący
Section21
Section52