Beata Banasik w muzycznym laboratorium. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 11:30
W Studiu im. Władysław Szpilmana ze swoim autorskim programem "TyJaMy – czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych" wystąpiła Beata Banasik.
Audio
  • Beata Banasik w autorskim programie "TyJaMy – czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych" (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
Beata Banasik
Beata BanasikFoto: Wojciech Kusiński/PR

Było to już trzecie spotkanie w ramach nowo powstałego Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

– Tytułowe "Fragmenty Listów" to uszyte w słowa zmagania dzisiejszej młodości z rzeczywistością. Mowa o słowach, których wielu z nas unika i boi się wypowiadać. "TyJaMy" to muzyczne laboratorium, w którym łamiemy kody i staramy się wydobyć to co jeszcze niewydobyte. Historia ujęta jest w słowa proste, którym brak wyrafinowania i subtelności. Tym samym udowadniamy, że prawda bywa banalna, że słowa są sposobem przekazu i że mamy prawo powiedzieć i czuć wszystko, wszystkich i wszędzie – wyjaśnia Beata Banasik – pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyserka spektaklu.

Ta nagradzana wokalistka (m.in. Grand Prix na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku i II nagroda na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie) jest stałym gościem Studia Piosenki, które na początku 2016 roku powołali do życia Janusz Kukuła – dyrektor-redaktor naczelny Teatru Polskiego Radia oraz Janusz Gast – ceniony autor, scenarzysta, reżyser i producent koncertów m.in. piosenki autorskiej, musicalowej i poezji śpiewanej.

Podczas koncertu w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85) na scenie obok Beaty Banasik, wystąpiły wokalistki: Agata Rożankowska, Anastazja Simińska i Edith Wilk oraz zespół Béa.B w składzie: Paweł Kukla (fortepian), Jacek Długosz (gitara), Wojciech Szwugier (bas), Michał Pamuła (perkusja), Jarosław Spałek (trąbka), Bartosz Banasik (saksofon), Piotr Krawczyk (puzon/tuba) i Michał Staszczak (lektor).


Koncert poprowadziła Maria Szabłowska z Programu 1 Polskiego Radia.

***

mat. promocyjne/asz/pg

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: Studio Piosenki przyjęto gorąco

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 14:15
- Pierwszy raz wystąpiliśmy miesiąc temu i przyjęci zostaliśmy bardzo ciepło - mówił dyrektor Teatru Polskiego Radia, Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Piosenki Polskiego Radia. Młodzi przejęli stery

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 17:06
Teatr Polskiego Radia zaprasza na trzeci koncert Studia Piosenki. - Zmieniamy formułę! Dotąd młodzi składali hołd pisarzom i kompozytorom z przeszłości, tym razem sami będą autorami kompozycji i tekstów oraz wykonawcami - zapowiadał dyrektor Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń