"Tak, tak… to ja". Koncert przebojów Grzegorza Ciechowskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 18:02
Comiesięczne, tematyczne prezentacje artystów zgromadzonych wokół Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia stały się już tradycją. Tak było również w niedzielę 28 maja, gdy w Studiu im. W. Szpilmana młodzi aktorzy i wokaliści śpiewali utwory Grzegorza Ciechowskiego.
Audio
  • "Tak, tak… to ja". Koncert przebojów Grzegorza Ciechowskiego (Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
  • Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła o koncercie (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Podczas kolejnego koncertu Studia Piosenki wystąpili: Paulina Grochowska, Weronika Pieniężna, Mery Spolsky, Filip Małek, Dominik Mironiuk i Szymon Rzeszowski.

. 

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego (1957-2001) – charyzmatycznego wokalisty, tekściarza i kompozytora, który był liderem legendarnego zespołu Republika (w latach 1981-2001), ale również z powodzeniem nagrywał i występował solo (jako Obywatel G.C.).

Całość programu poświęconego pamięci wybitnego muzyka i zawierającego jego największe przeboje zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers. Koncert prowadził Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

***

mat.promocyjne/zi

Czytaj także

Weronika Ciechowska: po śmierci taty nie mogłam słuchać jego piosenek

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 15:59
- Po paru latach wreszcie się zmusiłam i zaczęłam odkrywać Republikę i Obywatela G.C. na nowo. Jako dorosła już osoba zaczęłam rozumieć tę muzykę. Stałam się fanką własnego ojca - mówi gość Jedynki.
rozwiń zwiń