Lech Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki i dwie wizje wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:00
Bohaterami audycji będzie dwóch polityków o biografiach nieprzeciętnych, wpisanych w burzliwe dzieje drugiej połowy XX wieku i początku wieku XXI, o biografiach, obok których nie można przejść obojętnie.
Audio
  • Kaczyński, Mazowiecki i dwie wizje wolnej Polski (Historia żywa/Jedynka)
Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki podczas obchodów II Dnia Dziękczynienia na warszawskich Polach Wilanowskich, Warszawa, 07.06.2009 r.
Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki podczas obchodów II Dnia Dziękczynienia na warszawskich Polach Wilanowskich, Warszawa, 07.06.2009 r.Foto: PAP/GRZEGORZ JAKUBOWSKI

Tadeusz Mazowiecki - działacz polityczny, publicysta, pierwszy premier III Rzeczypospolitej, zapamiętany m.in. ze znaku wiktorii ułożonej z palców ręki oraz z zasłabnięcia podczas exposé w Sejmie we wrześniu 1989 roku, co miało stać się metaforą trudnego momentu startu w nowej Polsce.

Lech Kaczyński - prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2010, wcześniej prezes Najwyższej Izby Kontroli, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości, a w okresie PRL działacz opozycji antykomunistycznej.

Jak to się stało, że ich życie, to część historii Polski? W jaki sposób każdy z nich chciał budować wolną Polskę? Na te pytania odpowie prof. Andrzej Nowak, historyk.

***

Tytuł audycji: "Historia żywa"

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: prof. Andrzej Nowak (historyk, publicysta, sowietolog, członek Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 8.07.2017

Godzina emisji: 15.10

mg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Gołębiewski twórca festiwalu o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 10:28
- Na pierwszym festiwalu, w roku 2008, pokazaliśmy film o Roju. Nie spodobał się lokalnym mediom i aparatczykom. Przestraszyli się tematu i nie mogłem zorganizować drugiej edycji festiwalu w tym mieście. Musiałem imprezę przenieść do Gdynii - wyjaśniał Arkadiusz Gołębiewski.
rozwiń zwiń