X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki i dwie wizje wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:00
Bohaterami audycji będzie dwóch polityków o biografiach nieprzeciętnych, wpisanych w burzliwe dzieje drugiej połowy XX wieku i początku wieku XXI, o biografiach, obok których nie można przejść obojętnie.
Audio
  • Kaczyński, Mazowiecki i dwie wizje wolnej Polski (Historia żywa/Jedynka)
Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki podczas obchodów II Dnia Dziękczynienia na warszawskich Polach Wilanowskich, Warszawa, 07.06.2009 r.
Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki podczas obchodów II Dnia Dziękczynienia na warszawskich Polach Wilanowskich, Warszawa, 07.06.2009 r.Foto: PAP/GRZEGORZ JAKUBOWSKI

Tadeusz Mazowiecki - działacz polityczny, publicysta, pierwszy premier III Rzeczypospolitej, zapamiętany m.in. ze znaku wiktorii ułożonej z palców ręki oraz z zasłabnięcia podczas exposé w Sejmie we wrześniu 1989 roku, co miało stać się metaforą trudnego momentu startu w nowej Polsce.

Lech Kaczyński - prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2010, wcześniej prezes Najwyższej Izby Kontroli, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości, a w okresie PRL działacz opozycji antykomunistycznej.

Jak to się stało, że ich życie, to część historii Polski? W jaki sposób każdy z nich chciał budować wolną Polskę? Na te pytania odpowie prof. Andrzej Nowak, historyk.

***

Tytuł audycji: "Historia żywa"

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: prof. Andrzej Nowak (historyk, publicysta, sowietolog, członek Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 8.07.2017

Godzina emisji: 15.10

mg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Gołębiewski twórca festiwalu o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 10:28
- Na pierwszym festiwalu, w roku 2008, pokazaliśmy film o Roju. Nie spodobał się lokalnym mediom i aparatczykom. Przestraszyli się tematu i nie mogłem zorganizować drugiej edycji festiwalu w tym mieście. Musiałem imprezę przenieść do Gdynii - wyjaśniał Arkadiusz Gołębiewski.
rozwiń zwiń