X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O wybitnych prawnikach z Uniwersytetu Jana Kazimierza

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 13:16
Ośrodek prawniczy przy lwowskim Uniwersytecie Jana Kazimierza wniósł ogromnie wiele do dziedziny ochrony praw człowieka na forum międzynarodowym, czyniąc jednostkę podmiotem międzynarodowego prawa karnego.
Audio
  • Prof. Adam Redzik o zasługach Rafała Lemkina i Herscha Lauterpachta (Świat Kresów/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Prof. Adam Redzik powiedział, że szczególnie zasłużyli się prawnicy z lwowskiego uniwersytetu, Hersch Lauterpacht i Rafał Lemkin.

- Rafała Lemkina kojarzymy powszechnie jako autora koncepcji ludobójstwa. Jest głównym autorem konwencji ONZ o ludobójstwie. Odkąd mamy wreszcie Międzynarodowy Trybunał Karny, który sądzi za zbrodnie ludobójstwa, to myślę, że zbrodnia ta zajmuje właściwe miejsce w systemie prawnym. (...) Z kolei Hersch Lauterpacht odegrał istotną rolę w budowaniu prawa międzynarodowego. Hersch Lauterpacht niestety nie jest w Polsce znany,  a powinien być. To on wymyslił nazwę zbrodnie przeciwko ludzkości. Zaproponował to na użytek Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze - przyznał gość Krzysztofa Renika.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik 

Gość: prof. Adam Redzik (prawnik, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 24.02.2018

Godzina emisji: 18.13

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apel o uwolnienie dziennikarzy. "To nasz obowiązek ich wspierać"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 20:08
Nie ulega wątpliwości, że sprawa Wa Lone i Kyaw Soe Oo to jest sprawa, której celem jest uciszenie dziennikarzy w Birmie - powiedział w audycji "Więcej świata" Krzysztof Renik z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia o zatrzymaniu dwóch piszących dla Reutersa dziennikarzy. - Tutaj mamy do czyniena z realnym zagrożeniem życia i zdrowia, wolności tych ludzi - dodała Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami karpackiego szlaku polskich legionistów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 18:45
Opowiadamy o Traktacie Brzeskim z lutego 1918 roku oraz jego konsekwencjach. Najbardziej spektakularną była bitwa pod Rarańczą, której stuletnią rocznicę obchodzić będziemy 15 lutego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stulecie odbudowy Państwa Litewskiego. "Jesteśmy wolnym narodem"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 20:52
- Chcieliśmy zapewnić naszemu narodowi wolność i decydowanie o przyszłości - i to się udało. Dzisiaj jesteśmy wolnym narodem, wolnym społeczeństwem wśród innych wolnych społeczeństw świata. I to jest sprawa najważniejsza - mówił w radiowej Jedynce Valdas Adamkus, były prezydent Litwy.
rozwiń zwiń