X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Wilnie o polskiej niepodległości

W kolejnej audycji z cyklu "Świat Kresów" zaprosiliśmy Państwa do współczesnego Wilna na spotkanie zorganizowane przez Polski Klub Dyskusyjny z okazji Święta Niepodległości Polski.
Wilno - Stare Miasto
Wilno - Stare MiastoFoto: Shutterstock/Lukas Jonaitis
O Audycji

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie zamówił mszę świętą, która została odprawiona w katedrze wileńskiej w intencji Rzeczpospolitej Polskiej oraz przyjaznej współpracy narodów Polski i Litwy.

W katedrze odbyła się msza za Polskę w języku polskim. Urzędnicy i przedstawiciele samorządów 11 listopada wywiesili na urzędach flagi litewskie i polskie. To ogromny krok naprzód i ukłon ze strony litewskiej - mówi w audycji "Świat Kresów" Maria Przełomiec, polska dziennikarka zajmująca się sprawami naszych wschodnich sąsiadów.

Polski Klub Dyskusyjny zaprosił z kolei Polaków i Litwinów do jednego z wileńskich barów na wspólne, wesołe i nieformalne obchody święta niepodległości Polski. W audycji znalazły się rozmowy z uczestnikami polsko-litewskiego spotkania, m.in. z Marią Przełomiec, polską dziennikarką zajmująca się sprawami naszych wschodnich sąsiadów, Czesławem Okińczycem, jednym z sygnatariuszy odnowienia Aktu Niepodległości Litwy z roku 1990, prof.  Alvydasem Nikżentaitisem, przewodniczącym polsko-litewskiego forum dialogu i współpracy im. Jerzego Giedroycia, Pawłem Żemojczinem, szefem firmy Polskie Imprezy na Litwie oraz Aleksandrem Radczenko, politologiem i blogerem, działaczem Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie, współorganizatorem spotkania.

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Maria Przełomiec (polska dziennikarka zajmująca się sprawami naszych wschodnich sąsiadów), Czesław Okińczyc  (jeden z sygnatariuszy odnowienia Aktu Niepodległości Litwy z roku 1990), prof. Alvydas Nikżentaitis (przewodniczący polsko-litewskiego forum dialogu i współpracy im. Jerzego Giedroycia), Paweł Żemojczin (szef firmy Polskie Imprezy na Litwie) oraz Aleksander Radczenko (politolog i bloger, działacz Polskiego Klubu Dyskusyjnego w Wilnie, współorganizator spotkania)

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 18.15

kh

Playlista