X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Audycja Wesoła Lwowska Fala. Humor, wdzięk i piosenka

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:13
Wesoła Lwowska Fala była niesłychanie popularną audycją przedwojennego Radia Lwów. Założeniem jej autorów było stworzenie typowo rozrywkowej audycji.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ sniegirova mariia

Program audycji odwoływał się do twórczości lwowskich kabaretów. – Myślę, że Wesoła Lwowska Fala tak rozkwitła i cieszyła się tak dużym powodzeniem we Lwowie, a potem w całej Polsce, bo przejęła tradycję tych kabaretów. Dzięki temu lwowski humor, wdzięk i lwowską piosenkę przejęła już nie tylko Ziemia Lwowska, ale potem już i cała Polska – mówiła Beata Kost, lwowska dziennikarka i publicysta, autorka licznych publikacji poświęconych historii, kulturze i obyczajowości Lwowa.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji uzupełnionej archiwalnymi nagraniami w wykonaniu zespołu Wesołej Lwowskiej Fali, a także piosenką "Sen o Lwowie" w wykonaniu Renaty Bogdańskiej.

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Beata Kost (lwowska dziennikarka i publicysta, autorka licznych publikacji poświęconych historii, kulturze i obyczajowości Lwowa)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 18.13

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Firma Elektrit i jej rola w modernizacji i radiofonizacji dawnych Kresów II RP

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 11:36
Czy w radiu wypada opowiadać o radiu, a właściwie o odbiornikach radiowych? Dzieje Kresów podpowiadają, że tak. Wileńska firma Elektrit w okresie międzywojennym była jednym z największych producentów radioodbiorników i tym samym w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju radiofonii na ziemiach kresowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, który malował dla maharadży

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 16:55
- Wydawało się, że on już wiele zrobił w Polsce w okresie międzywojennym. A jednak to opus magnum które po nim zostało w Indiach, tworzy tę postać w pełni - podkreślał Piotr Janowczyk, reżyser filmu animowanego "Wieczny ogień" ożywiającego indyjskie obrazy Stefana Norblina.
rozwiń zwiń