X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modernizacja Kresów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 11:22
Kolejną audycję z cyklu "Świat Kresów" poświęciliśmy niedawno wydanej książce "Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II Rzeczpospolitej" Agnieszki Rybak i Anny Smólki. 
Audio
Wołyń
WołyńFoto: baxys/Shutterstock

Jest to reportażowa opowieść o kilku projektach modernizacji Kresów – między innymi Polesia, Wołynia, Grodzieńszczyzny. Projekty te były elementem rozwoju ziem kresowych, które po okresie zaborów stały  się najbardziej zniszczoną i trudną do modernizacji częścią II Rzeczpospolitej. Projekty te wpisywały się w proces integrowania ziem II Rzeczpospolitej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.

- Książka powstała dlatego, że takiej książki nie było. Chciałyśmy pokazać Kresy w sposób zupełnie inny. Taki, jaki my widzimy i starać się odtworzyć historycznie to, co było do otworzenia - mówi Agnieszka Rybak.

- Nie chcemy absolutnie być dekonstruktorkami ani demitologizatorkami. Kresy bardzo lubimy. Chciałyśmy odszukać rzeczywistość bardzo dobrze znaną w II Rzeczypospolitej a zupełnie zapomnianą - dodaje Anna Smólka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Świat Kresów

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Agnieszka Rybak i Anna Smólka.

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 18.13

ab/kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masowe wywózki Polaków z Kresów Wschodnich w 1940 roku

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 19:12
- Plany deportacyjne były gotowe już w 1939 roku. W grudniu zapadła decyzja. Można powiedzieć przewrotnie, że większość tych deportacji Polaków była jak na warunki rosyjskie prowadzona całkiem humanitarnie, ale trzeba podkreślić, że w Rosji nigdy nie było szacunku do życia ludzkiego. Nie tylko dla bolszewików człowiek był nawozem historii - mówił prof. Janusz Odziemkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzikie pola i krańce I Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 18:50
Szukamy polskich śladów w Mołdawii, na ziemiach, które opisywane były jako Dzikie Pola i krańce I Rzeczpospolitej. Co łączy Mołdawię z Besarabią i Polakami? Czy osiedli tam Polacy zachowali polskość, czy asymilowali się w nowym środowisku?
rozwiń zwiń