X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Poezji "Maj nad Wilią" 2019. Wileńskie spotkanie ludzi sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:25
W audycji "Świat kresów" Romuald Mieczkowski, który jest organizatorem festiwalu powiedział o tym, dla kogo przeznaczony jest festiwal, co dzieje się na wydarzeniu i kto jest jego patronem.
Audio
Wilno, Litwa
Wilno, LitwaFoto: Shutterstock

W Domu Kultury Polskiej w Wilnie wystartował 26. Międzynarodowy Festiwal Poezji "Maj nad Wilią". Słyszymy, że wydarzenie jest tradycją, która ma już ćwierć wieku, oraz że gromadzi zwolenników literatury i sztuki. Festiwal rozpoczął się 26 maja i potrwa do 30 maja. Z nagrania archiwalnego dowiedzieliśmy się, że wydarzenie znajduje ciągle nowych zwolenników i tworzy niszowe środowisko, które zrzesza "zakochanych w poezji Polaków z Litwy".

Romuald Mieczkowski, który jest koordynatorem i organizatorem festiwalu mówi, że ważni są patronowie wydarzenia. - Może to dotyczyć zarówno ludzi, jak i wydarzeń - mówi. W tym roku imprezie patronuje 100. rocznica odrodzenia się Uniwersytetu w Wilnie.

Gość Jedynki mówi, że na tegoroczny "Maj nad Wilią" zaprosił gości, którzy są wzorcem dla Wilnian mieszkających poza granicami kraju. - Mam nadzieję, ze Polacy z Wileńszczyzny zadziwią świat swoimi talentami - twierdzi.  

W czym tkwi magia festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Świat kresów 

Prowadzi: Krzysztof Renik 

Goście: Romuald Mieczkowski (poeta, organizator i koordynator Festiwalu Poezji "Maj nad Wilią")

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 18.15

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy na Wschodzie. Wojska polskie w dziejach Grodna

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:52
Przybywali do miasta po latach rosyjskiej, a potem niemieckiej okupacji. Mieszkańcy Grodna witali ich z radością i entuzjazmem. 28 kwietnia 1919 roku wojska polskie weszły do miasta nad Niemnem. Rola Polski w dziejach Grodna jest znacząca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarna Trzynastka Wileńska - wzór braterstwa, służby i patriotyzmu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 18:10
W kolejnej audycji z cyklu "Świat Kresów” opowiadamy o Czarnej Trzynastce Wileńskiej, czyli o drużynie, która przeszła do legendy wileńskiego i polskiego harcerstwa. 
rozwiń zwiń