X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I wojna światowa - zapomniana historia

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 16:25
- Opanowała nas idea, by przywrócić blask jednej z nekropolii nad dolnym Sanem, konkretnie w Rozwadowie - mówi Tomasz Nowakowski, współpracownik Fundacji Przywróćmy Pamięć.
Audio
  • Tomasz Nowakowski o przywracaniu pamięci o wydarzeniach I wojny światowej (Padnij-powstań!/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Dziś wiele mówi się o II wojnie światowej, natomiast o pierwszym wielkim konflikcie, który przetoczył się przez polskie ziemie, często zapominamy. Tomasz Nowakowski przyznaje, że sam zaczął zgłębiać tę historię dzięki opowieściom dziadka - wachmistrza 9 Pułku Dragonów Cesarsko-Królewskiej Armii. - Wziął udział m.in. w ostatniej w dziejach świata bitwie kawaleryjskiej, która miała miejsce pod Jarosławicami - mówi.

Gość Jedynki opowiada też, jakie przedmioty z czasów I wojny światowej odnajdują archeolodzy nad Sanem, i opowiada o zapomnianych cmentarzach wojennych oraz zachowanych do dziś 100-letnich odznakach wojskowych.

***

Tytuł audycji: "Padnij-powstań!"

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Paweł Lekki

Gość: Tomasz Nowakowski (pułkownik rezerwy Straży Granicznej, były muzealnik, współpracownik Fundacji Przywróćmy Pamięć)

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 9.25

mg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stulecie Legionów Polskich

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 12:30
3 sierpnia 1914 roku w krakowskich Oleandrach powstała Pierwsza Kompania Kadrowa, która potem zmieniła się w Legiony Polskie. Rozpoczynają się obchody stulecia Legionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Organizacja Wojskowa – gwardia Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 06:21
I wojna światowa była okazją do odzyskania niepodległości, jakiej Polacy oczekiwali od chwili rozbiorów. Nasi rodacy, na czele z Józefem Piłsudskim, nie byli naiwni. Wiedzieli, że wolność przyjdzie im wywalczyć. W tym celu powstała POW.
rozwiń zwiń