Felek. Człowiek, który powinien nie żyć

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 17:36
Przeżył wszystko, co najgorsze - zapaści, deliria, pobyt w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym oraz trzy odsiadki w zakładach karnych.
Audio
  • Felek. Człowiek, który powinien nie żyć (Ocaleni/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: PAP/CTK/Jitka Horazna

- Kiedyś alkoholizm nie był traktowany jak choroba. Mówiło się o pijaństwie, a to - prędzej czy później - kończyło się śmiercią. Czasem więzieniem, które bywało jedynie przystankiem - opowiada gość Rafała Porzezińskiego. Trwanie w nałogu postrzegane było jako nawyk i brak silnej woli - Felek od ojca usłyszał, że pewnie "nie chce przestać pić" - a teoria ta niosła uzależnionemu rosnący brak wiary w siebie. - Tym, co naprawdę przyprowadziło mnie do szukania wyjścia nie było ani więzienie, ani wariatkowo. To była pogarda - podkreśla Felek. 

Droga do trzeźwości była długa i bolesna, wypełniona pytaniami o własne człowieczeństwo. - Wielu ludzi przestaje pić, doprowadza do ładu ciało, ale nie potrafi żyć. Istotą jest choroba duszy - mówi w audycji "Ocaleni".

Dziś Felek jest osobą pełną ciepła, dobra i pokoju. Świadkiem nadziei na odzyskanie wolności, człowiekiem, który pomógł setkom osób wrócić do trzeźwego życia. Jest także założycielem polskiej wspólnoty Anonimowych Depresantów i prowadzącym warsztaty rozwoju duchowego w oparciu o 12 kroków AA.

Jaką naukę swego trudnego życia ceni najbardziej i czego jeszcze szuka? Całe świadectwo Felka w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni (z cyklu Twarzą w twarz)

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 23.07

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alkohol i kobiety. "Piją więcej i szybciej się uzależniają"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:30
- Kobiety piją od zawsze, ale robią to coraz częściej. To kwestia czasów. Kobiety czują się coraz bardziej równouprawnione i odważne - uważa terapeutka Karina Stasiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kwaśny: lepiej przeżywać życie w świadomości

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Nie warto być marionetką własnych słabości, trzeba decydować o sobie - mówił w Jedynce aktor, który zerwał z alkoholem, by ratować swoje małżeństwo i życie.
rozwiń zwiń