X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Felek. Człowiek, który powinien nie żyć

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 17:36
Przeżył wszystko, co najgorsze - zapaści, deliria, pobyt w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym oraz trzy odsiadki w zakładach karnych.
Audio
  • Felek. Człowiek, który powinien nie żyć (Ocaleni/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: PAP/CTK/Jitka Horazna

- Kiedyś alkoholizm nie był traktowany jak choroba. Mówiło się o pijaństwie, a to - prędzej czy później - kończyło się śmiercią. Czasem więzieniem, które bywało jedynie przystankiem - opowiada gość Rafała Porzezińskiego. Trwanie w nałogu postrzegane było jako nawyk i brak silnej woli - Felek od ojca usłyszał, że pewnie "nie chce przestać pić" - a teoria ta niosła uzależnionemu rosnący brak wiary w siebie. - Tym, co naprawdę przyprowadziło mnie do szukania wyjścia nie było ani więzienie, ani wariatkowo. To była pogarda - podkreśla Felek. 

Droga do trzeźwości była długa i bolesna, wypełniona pytaniami o własne człowieczeństwo. - Wielu ludzi przestaje pić, doprowadza do ładu ciało, ale nie potrafi żyć. Istotą jest choroba duszy - mówi w audycji "Ocaleni".

Dziś Felek jest osobą pełną ciepła, dobra i pokoju. Świadkiem nadziei na odzyskanie wolności, człowiekiem, który pomógł setkom osób wrócić do trzeźwego życia. Jest także założycielem polskiej wspólnoty Anonimowych Depresantów i prowadzącym warsztaty rozwoju duchowego w oparciu o 12 kroków AA.

Jaką naukę swego trudnego życia ceni najbardziej i czego jeszcze szuka? Całe świadectwo Felka w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni (z cyklu Twarzą w twarz)

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 23.07

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alkohol i kobiety. "Piją więcej i szybciej się uzależniają"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:30
- Kobiety piją od zawsze, ale robią to coraz częściej. To kwestia czasów. Kobiety czują się coraz bardziej równouprawnione i odważne - uważa terapeutka Karina Stasiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kwaśny: lepiej przeżywać życie w świadomości

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Nie warto być marionetką własnych słabości, trzeba decydować o sobie - mówił w Jedynce aktor, który zerwał z alkoholem, by ratować swoje małżeństwo i życie.
rozwiń zwiń