Krzysztof Jaryczewski: chciałem zapić się na śmierć

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 10:25
- Za którymś razem wziąłem pieniądze z ZAiKS-u z zamiarem, że wypiję tyle, aby nie wytrzeźwieć. Nie dało się. Leżałem na podłodze, nie mogłem palcem ruszyć, ale głowa nadal pracowała - mówił w Jedynce były wokalista Oddziału Zamkniętego.
Audio
  • Krzysztof Jaryczewski - odbić się od dna (Ocaleni/Jedynka)
- Patrząc z perspektywy myślę sobie, że choroba strun głosowych uratowała mi życie - przyznał Krzysztof Jaryczewski w rozmowie z Rafałem Porzezińskim
- Patrząc z perspektywy myślę sobie, że choroba strun głosowych uratowała mi życie - przyznał Krzysztof Jaryczewski w rozmowie z Rafałem PorzezińskimFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Krzysztof Jaryczewski tłumaczył, że było to jedno z den, których dotknął. - Ale widocznie nie było to właściwe dno. Drążyłem dalej - przyznał gość Jedynki.

W latach 80. XX wieku pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego Krzysztof Jaryczewski odniósł spektakularny sukces. W 1985 roku, po nagraniu dwóch albumów "Oddział Zamknięty" i "Reda By Night", jego karierę przerwały jednak uzależnienie od alkoholu i narkotyków. - Nie wyobrażałem sobie, jak można funkcjonować bez tabletek i alkoholu. Nie chodziło nawet o duże ilości, ale bez nich nie potrafiłem wchodzić w interakcje z ludźmi. Miałem lęki i depresje, a nawet trudność, aby przejść na drugą stronę ulicy – przyznał rockman.

Czytaj także 
alkohol 1200 pap.jpg
Felek. Człowiek, który nie powinien żyć

Na uzależnienia nałożyła się choroba strun głosowych. I jak tłumaczył Jaryczewski, dopiero wraz z nią pojawiła się płytka refleksja, że coś z jego życiem nie jest w porządku. Jednak droga do wyleczenia nadal była daleka.

Krzysztof Jaryczewski mówił również o trudnych relacjach ojcem oraz ze swoimi dziećmi. Wyjaśnił, jak doszło do tego, że Oddział Zamknięty zaczął mu przeszkadzać oraz co było dla niego ostatecznym dnem i jak się od niego odbił.

***

Tytuł audycji: Ocaleni (z cyklu Twarzą w twarz)

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Krzysztof Jaryczewski (muzyk, kompozytor, autor tekstów, frontman Oddziału Zamkiętego)

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 23.07

tj/pg

Czytaj także

Marcin Kwaśny: lepiej przeżywać życie w świadomości

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Nie warto być marionetką własnych słabości, trzeba decydować o sobie - mówił w Jedynce aktor, który zerwał z alkoholem, by ratować swoje małżeństwo i życie.
rozwiń zwiń