X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prekursorka grup kobiecych w ruchu AA o swoim wyjściu z nałogu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 11:02
Podopieczni nazywają ją "Świętą Teresą". Uwolniona od nałogu alkoholiczka, od 30 lat jako terapeutka daje serce tym, którzy ciągle cierpią za sprawą alkoholu lub współuzależnień.
Audio
  • Pani Teresa, prekursorka udziału kobiet w grupach AA o swoim ocaleniu (Jedynka/Ocaleni)
Alkohol - przyjemniaczek, który zmienia się w okrutnego ciemiężycielem (zdjęcie ilustracyjne)
Alkohol - przyjemniaczek, który zmienia się w okrutnego ciemiężycielem (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Images/East News

-Odnosiłam sukcesy, ale były to sukcesy pozorne, bo wewnątrz byłam krucha i wrażliwa. Alkohol okazywał się najlepszym znieczulaczem - wyznaje pani Teresa, alkoholiczka, prekursorka grup kobiecych i udziału kobiet w ruchach AA, która poświęciła swoje życie pomocy osobom uzależnionym.

Opowiada ona w radiowej Jedynce o dramacie bezsilności wobec alkoholu, tragicznym, ale też przełomowym dniu, który stał się dla niej początkiem wyjścia z nałogu.

- Stało się to 1 czerwca, w święto Bożego Ciała. Cudem uniknęłam śmierci. Wtedy to uświadomiłam sobie, że istnieje siła i jest to siła poza mną, siła ponadludzka. Poszłam za nią i ocalałam - podkreśla bohaterka audycji.

Od 30 lat pani Teresa pomaga innym. Przekonuje o tym, że można naprawdę uwolnić się od koszmaru uzależnienia pod warunkiem przyznania się do problemu i przyjęcia pomocy.

A życiowe motto pani Terasy brzmi: "Najlepiej wyrażana wdzięczność to dobrze wykorzystywać swój dany od Boga dar".

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Pani Teresa (alkoholiczka, prekursorka grup kobiecych i udziału kobiet w ruchach AA)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 23.09

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niszczyłem wszystko i wszystkich na swej drodze"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 12:44
- Mój tryb życia doprowadził mnie do tego, że byłem bardzo słabym, zlęknionym człowiekiem o martwej duszy. Ten obraz dotarł do mnie podczas przesłuchań moich kolegów w sądzie. Zobaczyłem, że nikt mnie nie lubi - mówi bohater audycji "Ocaleni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To co się stało w moim życiu, to tylko moja wina"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 16:58
- Całe moje życie było dnem krążącym wokół alkoholu, narkotyków i kombinowania pieniędzy na balety i melanże. Wstrząsającym momentem była dla mnie sytuacja, gdy wracałem do domu a sąsiedzi wyzywali mnie od złodziei i to był kolejny powód, żeby się upić i naćpać - mówił bohater audycji "Ocaleni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Antkowiak - smak zakazanych owoców

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 11:45
Śpiewał od najmłodszych lat, a kiedy był w ósmej klasie, usłyszała o nim cała Polska - na festiwalu w Opolu wykonał piosenkę "Zakazany owoc". - Z dnia na dzień stałem się osobą publiczną, w tym wieku nie jest to proste do udźwignięcia - mówi Krzysztof Antkowiak.
rozwiń zwiń