X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Dyblik: dostałem drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 11:51
- Wiele lat temu, gdy myślałem o tym, żeby ze sobą skończyć, uświadomiłem sobie z żalem, że moje życie nie jest nikomu do niczego potrzebne. Ani moim najbliższym, ani mnie samemu - mówi w audycji "Ocaleni" aktor i pieśniarz.
Audio
  • Lech Dyblik o wychodzeniu z uzależnienia (Ocaleni/Jedynka)
- Największym moim wrogiem, a myślę, że i całej ludzkości, jest ego. Ja ze swoim ego usiłuję od wielu lat walczyć i przyznam szczerze, że jest coraz lepiej - mówi Lech Dyblik
- Największym moim wrogiem, a myślę, że i całej ludzkości, jest ego. Ja ze swoim ego usiłuję od wielu lat walczyć i przyznam szczerze, że jest coraz lepiej - mówi Lech DyblikFoto: Stach Leszczyński/PAP

Dziś w życiu Lecha Dyblika zmieniło się wszystko. Po tym jak zdecydował się walczyć z nałogiem alkoholowym wróciło poczucie sensu i - co sam zwłaszcza podkreśla - pojawiło się zadowolenie z życia. - Nie wierzyłem, że kiedykolwiek będzie to możliwe. W pracy byłem niedoceniany. Grałem same epizody, a ja miałem ambicje, żeby mieć meldunek w Los Angeles. W domu żona też mnie nie doceniała. Dzieci uśmiechały się tylko wtedy, gdy potrzebowały pieniędzy. Sam jednak moim rodzicom też urządziłem kiedyś coś takiego, więc wiedziałem za co cierpię - wspomina gość Jedynki.

Pierwszy krok do nowego życia Lech Dyblik uczynił 11 listopada 1985 roku. To właśnie wtedy zgłosił się do poradni odwykowej, by rozpocząć leczenie. - Kilka miesięcy wcześniej kolega z Teatru Narodowego, w którym wtedy grałem, zawiózł mnie na ulice Goplańską, gdzie znajdowała się poradnia. Kazał mi zapamiętać ten adres, bo jego zdaniem będę potrzebował pomocy. Uśmiechnąłem się i powiedziałem, że zapamiętam, choć tak naprawdę miałem to w nosie. Przypomniałem sobie o tym w tamten listopadowy poranek, gdy kombinowałem, jak się tu powiesić - opowiada aktor.

Jak przebiegała jego terapia, czego najbardziej się wstydzi z czasów, gdy pił, dlaczego w dzieciństwie był szczęśliwy dzięki Leninowi i co wzruszającego spotkało go w dniu 60. urodzin, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Lech Dyblik (aktor, pieśniarz)

Data emisji: 30.08.2016

Godzina emisji: 23.13

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nawrócony raper Tau: używki to substytuty szczęścia i miłości

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 10:30
- Z żadną kulturą narkotyki, alkohol nie łączą się bezpośrednio, to my je łączymy przez nasze słabości - mówi Piotr Kowalczyk, muzyk przez wiele lat uwikłany w okultyzm i nałogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Irena Hojfeldt ocaliła męża i siebie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:00
W 1935 r. makler giełdowy Bill Wilson i dr Bob Smith założyli ruch Anonimowych Alkoholików. Do Akron w USA wciąż przyjeżdżają członkowie AA z całego świata, a Irena Hojfeldt gości tych, którzy przybywają z Polski.
rozwiń zwiń