X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Golędzinowska. "Ocalona z piekła"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 11:20
Najpierw bieda, alkoholizm, gwałty, potem - dom publiczny i ucieczka, wreszcie - fascynujący, ale i zdradliwy świat show-biznesu. A na końcu - nawrócenie. Życie gościa Rafała Porzezińskiego przypomina scenariusz hollywódzkiego filmu.
Audio
  • Anna Golędzinowska o swojej krętej drodze do szczęścia (Ocaleni/Jedynka)
Anna Golędzinowska
Anna GolędzinowskaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Anna Golędzinowska przyznaje, że już w dzieciństwie zaznała wielu traumatycznych doświadczeń. - Ojciec - alkoholik, mama - w depresji - przyprowadzała do domu różnych ludzi. Jeden z facetów się do mnie dobierał, mama nie wierzyła. Zaczęłam nienawidzić jej, całego świata, w wieku 13 lat próbowałam popełnić samobójstwo - opowiada.

Bohaterka audycji, chcąc uciec od przeszłości, jeszcze przed ukończeniem 18 lat wyjechała do Włoch, by zacząć karierę modelki. Okazało się jednak, że została oszukana i zamiast na wybiegi Mediolanu, trafiła do domu publicznego. Na szczęście, dzięki pomocy pewnego człowieka, udało jej się stamtąd uciec.

I wtedy los się odwrócił. Anna Golędzinowska poznała wpływowego narzeczonego i trafiła do świata show biznesu - pracowała jako modelka i prezenterka telewizyjna, ale dostrzegła obłudę tego środowiska: - "Uśmiechy na ich twarzach są tylko wtedy, gdy włączone są kamery. Gdy się wyłączają, ludzie najchętniej by się pozabijali - mówi. Opowiada też o stosowaniu nielegalnych tabletek na odchudzanie, środków nasennych, narkotyków...

I kto wie, jak potoczyłoby się dalsze życie Golędzinowskiej, gdyby nie ogromne wrażenie, jakie wywarła na niej śmierć Jana Pawła II. Były łzy w katedrze w Mediolanie, kupowanie książek o papieżu i początek poszukiwań samej siebie. Ostateczny przełom nastąpił w Medjugorje. Z nagrania dowiecie się, jak do tego doszło i w jaki sposób Annie pomógł ojciec Pio.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Anna Golędzinowska (była modelka i dziennikarka telewizyjna)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 23.13

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niszczyłem wszystko i wszystkich na swej drodze"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 12:44
- Mój tryb życia doprowadził mnie do tego, że byłem bardzo słabym, zlęknionym człowiekiem o martwej duszy. Ten obraz dotarł do mnie podczas przesłuchań moich kolegów w sądzie. Zobaczyłem, że nikt mnie nie lubi - mówi bohater audycji "Ocaleni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Irena Hojfeldt ocaliła męża i siebie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:00
W 1935 r. makler giełdowy Bill Wilson i dr Bob Smith założyli ruch Anonimowych Alkoholików. Do Akron w USA wciąż przyjeżdżają członkowie AA z całego świata, a Irena Hojfeldt gości tych, którzy przybywają z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Dyblik: dostałem drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 11:51
- Wiele lat temu, gdy myślałem o tym, żeby ze sobą skończyć, uświadomiłem sobie z żalem, że moje życie nie jest nikomu do niczego potrzebne. Ani moim najbliższym, ani mnie samemu - mówi w audycji "Ocaleni" aktor i pieśniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Wanda Wajda ocaliła dziecko z kalkuckiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 10:00
Wanda Wajda w 1993 r. wyjechała do Indii, aby pracować jako wolontariuszka w ośrodku dla niewidomych prowadzonym przez siostry zakonne. Zaopiekowała się tam niemowlakiem - dziewczynką, która została porzucona na ulicy Kalkuty.
rozwiń zwiń