"Dramat toczył się w czterech ścianach mieszkania"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:40
Pani Urszula zmagała się z alkoholizmem, ale od 10 lat żyje w trzeźwości. W audycji "Ocaleni" po raz pierwszy publicznie opowiedziała swoją historię.
Audio
  • Historia wyjścia z nałogu alkoholowego (Ocaleni/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Przyznanie się do tego było w moim przypadku bardzo trudne, słowo alkoholiczka kojarzyło mi się z kobietą, która stoi pod budką z piwem, nie ma dwóch zębów, jest poniżana. Ja piłam zawsze w domu, w ścianach mojego mieszkania toczył się dramat - wspomina bohaterka audycji.

Jak mówi, wszystko zaczęło się od wieczornego kieliszka na odstresowanie, potem były coraz większe ilości, aż do utraty kontroli. - Odprowadzałam dziecko, zajmowałam się tysiącem spraw, ale czekałam na wieczór, kiedy będę mogła usiąść i się napić. Zazdrościłam innym kobietom, że są pewne siebie, elokwentne, mądre. Alkohol zabijał wstyd, strach, poczucie winy. Po jakimś czasie zaczęłam nawalać w pracy, ale pracowałam w firmie rodzinnej, gdzie przymykano na to oko - mówi.

Co musiało się stać, aby przyszło opamiętanie? Co Pani Urszula straciła w swoim życiu przez alkohol? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Urszula (alkoholiczka, która zmieniła swoje życie)

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od bezsilności do wolności. 12 kroków wystarczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 11:30
- "Dwanaście kroków" to nie jest program na niepicie, to program na zmianę w życiu: umysłową, duchową, zmianę przekonań i spojrzenia na świat – podkreśla Meszuge, niepijący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeźwość to umiejętność radowania się życiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:30
Wśród "Ocalonych" kolejne osoby, którym udało się wyjść z alkoholizmu. To Felek alkoholik i raper Tymczas, którzy dziś publicznie mówią o uzależnieniu i swojej drodze do trzeźwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 kroków. Chrześcijańska droga do wolności

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 12:00
Program 12 kroków został stworzony w Stanach Zjednoczonych przez Billa Wilsona. Początkowo był zakorzenioną w religii chrześcijańskiej metodą terapii dla alkoholików, obecnie stosowany jest w wielu innych uzależnieniach.
rozwiń zwiń