Maciej Sikorski. Od sielanki do piekła

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:39
- Mieszkaliśmy w pięknym domu we wsi pod Jarocinem. Tata, jako dyrektor gorzelni, był królem tej wsi. Tę sielankę przerwał rozwód rodziców - wspomina Maciej Sikorski, autor książki "Byłem w piekle. Nie polecam".
Audio
  • Maciej Sikorski o swojej drodze do piekła i z powrotem (Ocaleni/Jedynka)
Maciej Sikorski
Maciej SikorskiFoto: Ewelina Miś/wyd. Niecałe

Po latach gość Jedynki wciąż ma w pamięci scenę, która wydarzyła się w dniu, w którym jego matka postanowiła odejść od ojca. - Mieliśmy pięknego psa, owczarka podhalańskiego Azę. Gdy pewnego razu przyjechał po nas służbowy Żuk taty i mama zapakowała nas do niego, Aza po prostu tego nie przeżyła. Nie wiem, czy pękło jej serce z rozpaczy, bo to ja z siostrą się nią zajmowaliśmy. Mama postanowiła uciec, bo miała już dość swojego mażłeństwa. Tego, że taty często nie było w domu, a jak przyjeżdżał, to grał na fortepianie i pił wino, a mama musiała przerzucać węgiel do piwnicy - opowiada Maciej Sikorski.

Po przeprowadzce na Śląsk w jego życiu pojawiły się alkohol i narkotyki. - Sądzę, że jestem ponadprzeciętnie wrażliwy. Komuna mnie przerażała. Moją pasją od dziecka była historia i nie mogłem znieść tego, że tam się kłamie. Nie mogłem znieść tego, że nie ma wolności. Bardzo szybko zacząłem więc kontestować rzeczywistość wokół. Mając 13-14 lat, wyobrażałem sobie, że poszukuję wolności. Chciałem mieć ulgę od tego całego syfu, sączącego się zewsząd kłamstwa i podłej estetyki. A jeśli idealizuje się wolność, to często staje się ona ucieczką. To nie jest "droga do", tylko "ucieczka od". I ta ucieczka bardzo szybko skończyła się u mnie na manowcach - przyznaje Sikorski.

Jaką rolę w życiu bohatera audycji "Oceleni" odegrał Rysiek Riedel? Jakie Maciej Sikorski miał doświadczenia z ezoteryką? I jak teraz wygląda jego życie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Maciej Sikorski (autor książki "Byłem w piekle. Nie polecam")

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 23.05

pg/mg

Czytaj także

Proste i krzywe ścieżki Andrzeja Krzywego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:50
Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w wieku 10 lat stracił ojca. A ponieważ był najstarszy z rodzeństwa, musiał szybko dorosnąć i przejąć zadania rodzica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Cebulski: w muzycznym światku łatwo o uzależnienia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:20
Lider Kapeli znad Baryczy opowiada o uzależnieniu, z którym zmagał się przez wiele lat. - Zacząłem pić stosunkowo późno, mając 18 lat. Zaczęło się granie, zabawy, wesela, a przy tym zawsze było bardzo dużo alkoholu - wspomina. - W muzycznym światku uzależnienia mocno się przyklejają.
rozwiń zwiń