X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wstyd, lęk i poczucie winy. Tym żywi się seksoholizm

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 12:01
- Kiedy siedzę w swojej głowie i nie mam komu tego powiedzieć, że właśnie tak, a nie inaczej chcę się zachować za 10 minut, to ja to zrobię. Jeżeli natomiast jest ktoś, komu mogę to powiedzieć i nie wstydzę się tego, to nagle ta pokusa odchodzi - mówi raper Over, przez wiele lat uzależniony od seksu i pornografii.
Audio
  • Maciej ps. "Over" o uzależnieniu od seksu, walce z nałogiem i wyrażaniu siebie poprzez rap (Ocaleni/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/MarinaP

Wszystko zaczęło się u niego jeszcze w szkole podstawowej, gdy odkrył, że masturbacja pomaga mu rozładować napięcie. - Cały świat mówił, że to normalne, że dorastająca młodzież musi to robić. Było mi to na rękę, tylko jakoś nie czułem się z tym dobrze. Kiedy dostawałem jakąś gorszą ocenę albo koledzy mnie odrzucili - odreagowywałem to masturbacją. Ale później, gdy nie zdałem egzaminu na studiach lub nie dostałem pracy, sięgałem po tę samą metodę co w podstawówce. Nikt mi nie powiedział, że mogę nie nauczyć się inaczej rozładowywać swojego napięcia - podkreśla Maciej ps. "Over".

Maciej ps. "Over" Najważniejsze zdanie na początku mojej walki z nałogiem brzmiało: "Już nic nie mogę sam z tym zrobić"

Pierwszym sygnałem, że ma problem, był dla niego moment, gdy postanowiła odejść od niego żona. - To był, paradoksalnie, najgorszy i najlepszy dzień mojego życia, ponieważ żona była moim narkotykiem numer 1. Pojawiła się refleksja, że to nie są żarty, że muszę coś zrobić. To był moment zwrotny w moim życiu, gdy mogłem zwrócić się ku Bogu - wspomina gość radiowej Jedynki.

Kiedy na dobre postanowił, że musi walczyć ze swoim nałogiem? Skąd w jego życiu wziął się rap? Co jest największą barierą dla seksoholika, by otworzyć się przed swym najbliższym otoczeniem? O tym w nagraniu audycji.

Raper Over wystąpi podczas koncertu "Ocaleni", który odbędzie się 25 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Maciej ps. "Over" (raper z MSW Skład)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 23.05

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyznanie hazardzisty: szukałem miłości i ucieczki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:40
Adam Bednarczyk opuścił dom rodzinny w wieku 15 lat i ruszył w świat, by go zdobyć. Jako dorosły młody człowiek założył firmę, zaczął odnosić sukcesy finansowe. - Ale nie umiałem żyć, nikt mnie tego nie nauczył - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Sikorski. Od sielanki do piekła

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:39
- Mieszkaliśmy w pięknym domu we wsi pod Jarocinem. Tata, jako dyrektor gorzelni, był królem tej wsi. Tę sielankę przerwał rozwód rodziców - wspomina Maciej Sikorski, autor książki "Byłem w piekle. Nie polecam".
rozwiń zwiń