Dariusz Malejonek: moja ewangelizacja zaczęła się od Marleya

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 14:25
- W muzyce Boba Marleya jest dużo Boga, i to bardziej tego ze Starego Testamentu - Jahwe. To była taka preewangelizacja, która przygotowała mnie na to spotkanie w Jarocinie - mówi muzyk Dariusz Malejonek.
Audio
  • Dariusz Malejonek o swojej drodze do Boga (Ocaleni/Jedynka)
Rafał Porzeziński (L) i Dariusz Malejonek (P)
Rafał Porzeziński (L) i Dariusz Malejonek (P)Foto: Polskie Radio

Był rok 1985, gdy Dariusz Malejonek zobaczył na festiwalu w Jarocinie koncert międzynarodowego zespołu punkowego No Longer Music - To tam po raz pierwszy usłyszałem to przesłanie, że  jestem kochany - wspomina gość radiowej Jedynki.

Czytaj także
banner www 1200x660.jpg
Koncert "Ocaleni". Zagrają goście audycji Rafała Porzezińskiego

Na dobre do Boga Dariusz Malejonek zwrócił się po traumatycznych przeżyciach, jakie wywołało u niego zażycie LSD. - Miałem w swoim życiu kontakt z narkotykami. Przez 13 lat paliłem marihuanę, eksperymentowałem z grzybkami halucynogennymi, kilka razy spróbowałem amfetaminy. Najgorsze doświadczenie miałem jednak po LSD. Zobaczyłem, że jest ktoś, kto mnie nienawidzi i chce mojej śmierci. Czułem dosłownie jego zimne szpony na swoim sercu. Wtedy przypomniałem sobie, że w Jarocinie oddałem swoje życie Jezusowi. Byłem jakby sparaliżowany, wydawało mi się, że umieram, ale zacząłem wołać gdzieś w głębi mojej duszy: "Jezu ratuj!". I on przyszedł - opowiada muzyk.

Dariusz Malejonek relacjonuje również w audycji podróż, którą odbył przed Świętami Wielkanocnymi. W jej trakcie pomagał m.in. mieszkańcom ogarniętego wojną Aleppo w Syrii i wziął udział w mszy świętej odprawionej na górze Synaj.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Dariusz Malejonek (muzyk, działacz społeczny)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 23.05

pg/ab


Czytaj także

Piotr Strojnowski. Był uzależniony, dziś jest terapeutą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 12:50
Gościem audycji był Piotr Strojnowski - współzałożyciel, wokalista, współkompozytor muzyki oraz autor tekstów na pierwszej płycie zespołu DAAB. W swoim życiu nieraz wpadał w tarapaty - były i narkotyki, i alkohol, i konflikty z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Pietrzak: piłam jak typowa kobieta

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 11:00
Anna Pietrzak, piosenkarka występująca solo i zespołem Partita, przez wiele lat borykała się z alkoholizmem. - Miałam mocne przekonanie, że lepiej, żeby taka osoba, jak ja, nie istniała na tym świecie. Gdyby nie światełko, którym była książka Anonimowych Alkoholików, mogłoby się to źle skończyć - mówi.
rozwiń zwiń