X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dotknięcie dna, które może pomóc wyjść z nałogu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 17:51
- Osiągnąłem dno, dostałem od życia w twarz, odeszła ode mnie osoba, którą kochałem najbardziej, co było darem, bo przyniosło dobry efekt - mówi Ryszard Styła, muzyk jazzowy, który miał problemy z alkoholem.
Audio
  • Ryszard Styła o wychodzeniu z nałogu i demonach uzależnienia (Ocaleni/ Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Axel Bueckert/Shutterstock

Wszechstronny muzyk jazzowy dorastał w domu, w którym istniał poważny problem alkoholowy. Tata Ryszard Styły nadużywał napojów wysokoprocentowych, co położyło się cieniem na życiu rodziny. Stanowiło to dla niego poważny fundament, by samemu nie wpaść w nałóg uzależnienia, jednak nie udało mu się uniknąć tego błędu.

- Jak tato znikał, to mieliśmy z siostrą wrażenie, że znika miłość i on nas przestaje kochać. To bardzo mocno we mnie weszło i z marzenia, by mieć wspaniałego ojca, za którym można podążyć, pozostała we mnie głęboka wiara, że sam nigdy nie zakocham się w środkach uzależniających, jak np. alkoholu - opowiada gość radiowej Jedynki.

Czy jako młody chłopak próbował ratować tatę? Co zapamiętał z okresu dzieciństwa? Czy jego tacie udało się wyjść z nałogu? O trudach dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym, współuzależnieniu i życiu w trzeźwości mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Ryszard Styła (gitarzysta jazzowy, muzyk sesyjny, lider formacji Spectrum Session, kompozytor)

Data emisji: 2.05.2017

Godzina emisji: 23.05

sm/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dramat toczył się w czterech ścianach mieszkania"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:40
Pani Urszula zmagała się z alkoholizmem, ale od 10 lat żyje w trzeźwości. W audycji "Ocaleni" po raz pierwszy publicznie opowiedziała swoją historię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Cebulski: w muzycznym światku łatwo o uzależnienia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:20
Lider Kapeli znad Baryczy opowiada o uzależnieniu, z którym zmagał się przez wiele lat. - Zacząłem pić stosunkowo późno, mając 18 lat. Zaczęło się granie, zabawy, wesela, a przy tym zawsze było bardzo dużo alkoholu - wspomina. - W muzycznym światku uzależnienia mocno się przyklejają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Sikorski. Od sielanki do piekła

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:39
- Mieszkaliśmy w pięknym domu we wsi pod Jarocinem. Tata, jako dyrektor gorzelni, był królem tej wsi. Tę sielankę przerwał rozwód rodziców - wspomina Maciej Sikorski, autor książki "Byłem w piekle. Nie polecam".
rozwiń zwiń