X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Budzyński - drugs, rock'n'roll i... Bóg

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 12:00
Tomasz Budzyński - legenda polskiej muzyki rockowej, wokalista, tekściarz i kompozytor takich zespołów jak Siekiera, Armia czy 2Tm2,3 - przez wiele lat błądził i szukał swojej życiowej drogi.
Audio
  • Muzyk rockowy Tomasz Budzyński i historia jego ocalenia (Ocaleni/Jedynka)
Tomasz Budzyński
Tomasz BudzyńskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bohater audycji opowiada, że urodził się w rodzinie katolickiej, przystępował do sakramentów, chodził na religię. - Jako nastolatek przestałem chodzić na te lekcje, a w mszach uczestniczyłem wybiórczo. Myślę, że było to spowodowane tym, że w moim otoczeniu nie było prawdziwych chrześcijan, nie miałem chrześcijańskich wzorców, nikt nie przekazywał mi wiary. Nawet Święta przeżywałem w sposób płytki i sentymentalny - mówi Budzyński.

Dodaje, że w tamtym czasie interesowały go tylko dziewczyny, muzyka rockowa i koledzy. - Mój ojciec nie był dla mnie autorytetem, w takiej sytuacji młody chłopak szuka sobie autorytetów na ulicy. Siedziałem na murku - jak większość moich kolegów - najpierw z hipisami, a potem z punkami. A jak siedzi się z hipisami, to wiadomo, że w grę wchodzą narkotyki i filozofia Wschodu - przyznaje. 

Opowiada też o anarchistycznej, eklektycznej religii, którą w pewnym momencie stworzył na własne potrzeby oraz o tym, jak pewnego dnia na uliczce warszawskiej Starówki doszło do spotkania, które wszystko zmieniło.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Tomasz Budzyński (muzyk rockowy - wokalista, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogusław Cebulski: w muzycznym światku łatwo o uzależnienia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:20
Lider Kapeli znad Baryczy opowiada o uzależnieniu, z którym zmagał się przez wiele lat. - Zacząłem pić stosunkowo późno, mając 18 lat. Zaczęło się granie, zabawy, wesela, a przy tym zawsze było bardzo dużo alkoholu - wspomina. - W muzycznym światku uzależnienia mocno się przyklejają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotknięcie dna, które może pomóc wyjść z nałogu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 17:51
- Osiągnąłem dno, dostałem od życia w twarz, odeszła ode mnie osoba, którą kochałem najbardziej, co było darem, bo przyniosło dobry efekt - mówi Ryszard Styła, muzyk jazzowy, który miał problemy z alkoholem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alkoholizm jest jak wierzchołek góry lodowej"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 13:37
- Gdy ten wierzchołek się zetnie, wychodzą inne sprawy. Po tym jak poradziłem sobie z alkoholizmem, obiłem się o hazard czy seks – mówi Wiesław Kuszewski, trzeźwy alkoholik.
rozwiń zwiń