X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eleni: nic nie jest w stanie pokonać miłości. Nawet śmierć

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 08:55
- Trzeba żyć dalej, bo nie ma innej drogi. Trzeba iść do przodu. Nasza córka jest nadal z nami duchowo, chociaż nie ma jej fizycznie - mówi w audycji "Ocaleni" Helena Tzoka.
Audio
  • Eleni: nic nie jest w stanie pokonać miłości. Nawet śmierć (Ocaleni/Jedynka)
Eleni
EleniFoto: Wojciech Kusiński/PR

W 1994 roku 17-letnia córka Eleni, Afrodyta, zginęła z rąk byłego chłopaka. Artystka wpadła w depresję. Cały jej świat rozpadł się w jednej chwili. - To był bardzo trudny czas nie tylko dla nas, naszej rodziny, ale też dla naszych przyjaciół, którzy także bardzo to przeżywali - mówi piosenkarka.

- Trudno słowami przekazać to, co człowiek czuje w sercu. Dlatego w 1995 roku powstała piosenka "Nic miłości nie pokona", bo naprawdę nic nie jest w stanie pokonać miłości. Nawet śmierć - podkreśla rozmówczyni Rafała Porzezińskiego.

Eleni mówi, że wybaczyła zabójcy córki. - Ludzie często zastanawiają się, jak mogłam to zrobić. Myślę, że przebaczenie pozwala nam uwolnić się od złych emocji, które gdzieś w nas mogą siedzieć i drążyć nas od wewnątrz. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie nic zrobić, a przebaczenie jest największą miłością wobec drugiego człowieka. Przebaczyć to nie znaczy zapomnieć, ale odzyskałam spokój w sercu. Nie da się żyć bez przebaczenia - podkreśla artystka.

Helena Tzoka ma także swoją misję. Jej córka, Afrodyta, zostawiła po sobie notatki, które gwiazda czyta w szkołach, i o których rozmawia z młodzieżą, by młodzi nauczyli się rozmawiać ze swoimi rodzicami. - Bardzo ważne jest apelowanie do młodych ludzi, żeby nie próbowali sami rozwiązywać problemów, tylko poprosili o pomoc kogoś dorosłego - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Eleni (Helena Tzoka, polska piosenkarka pochodzenia greckiego)

Data emisji: 31.10.2017

Godzina emisji: 20.14

kh/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eleni i ks. Arkadiusz Nowak zjednoczeni w trosce o chorych

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 12:54
- Spotkania z chorymi są dla mnie doświadczeniem, bardzo potrzebną lekcją. Cierpienie może spotkać każdego z nas - mówi w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń