X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wygrała z ciemnością i swoimi lękami

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 12:25
Joanna Mazur wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim wygrała bieg na 1500 m podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w 2017 roku w Londynie. To ich największy wspólny sukces.
Audio
  • Wygrała z ciemnością i swoimi lękami (Ocaleni/Jedynka)
Joanna Mazur i Michał Stawicki
Joanna Mazur i Michał StawickiFoto: Youtube.com

Joanna Mazur wzrok zaczęła tracić w dzieciństwie. - Pogodzenie się z taką sytuacją nie przyszło mi łatwo. Nie ma co ukrywać - załamałam się. Z biegiem czasu i w miarę postępowania choroby straciłam radość życia. Czułam się inna, byłam inaczej traktowana - jak gorszy człowiek. Najgorszym etapem była dla mnie szkoła. Byłam wytykana palcami, wyśmiewana - wspomina rozmówczyni Rafała Porzezińskiego.

- Później trafiłam do szkoły dla słabowidzących i niedowidzących w Krakowie. I tutaj zaczął się inny świat dla mnie. Zobaczyłam, że jako osoba słabowidząca mogę tak samo cieszyć się życiem, jak każdy. Zobaczyłam, że osoby zupełnie niewidome rozwijają swoje pasje, realizują marzenia - mówi biegaczka. - W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego wpływu na moją chorobę. Ona postępuje, a ja muszę nauczyć się z nią żyć - dodaje. 

Joanna Mazur mówi, że długo miała problem, żeby przed samą sobą przyznać się, że nie widzi. Najpierw próbowała trenować sama, ale okazało się to zbyt trudne. - Potrzebowałam kogoś, kto mi pomoże i zostanie moimi oczami. Nie jest łatwo znaleźć taką osobę. Miałam ogromne szczęście spotkać Michała. Jest moim trenerem, przewodnikiem, przyjacielem - zaznacza.

Michał Stawicki mówi, że od początku coś między nimi zaiskrzyło. - Nie potrafimy tego wyjaśnić. Dwie osoby spotkały się, zgrały, mechanizm zaczął działać - podkreśla. - Przełamujemy pewne schematy. Poprzez cele pośrednie dążymy do celu głównego - Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio - dodaje.

Jakie są plany Joanny Mazur po zakończeniu kariery sportowej? Na czym dokładnie polega współpraca biegaczki i jej przewodnika podczas zawodów? Kto narzuca tempo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gośćmi Jedynki.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Joanna Mazur (zawodniczka średniodystansowa), Michał Stawicki (trener, były lekkoatleta i triathlonista)

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 20.12

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życie według Edka" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:00
Są parą już od 5 lat. Poznali się w drodze na warszawskie Okęcie. Oboje - tak jak kilkudziesięciu innych bezdomnych - szukali schronienia w przejściach pomiędzy parkingiem podziemnym a lotniskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Ubogich. Napełnij tytkę charytatywną!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 10:00
Na 19 listopada przypada pierwszy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. - Ojciec Święty w połowie czerwca tego roku postanowił ogłosić taki dzień, ponieważ brakowało całościowego pochylenia się nad najbardziej pokrzywdzonymi przez życie - mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Schronisko, którego nie ma" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:43
Z formalnego punktu widzenia przy ul. Gniewkowskiej 30 w Warszawie nie funkcjonuje żadna noclegownia ani schronisko dla osób bezdomnych.
rozwiń zwiń