X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Wyklętych. Ocalić pamięć i dobre imię

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 10:00
- Muzeum na Rakowieckiej to miejsce szczególne, miejsce, które zostaje w pamięci. Myślę, że po zwiedzaniu wiele osób nie może zasnąć, w domach toczą się rozmowy, zagląda się do książek opisujących czasy stalinizmu - mówi Jarosław Wróblewski, współtwórca Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Audio
  • Jarosław Wróblewski o podtrzymywaniu pamięci o bohaterach (Ocaleni/Jedynka)
Zwycięski projekt  ekspozycji stałej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie
Zwycięski projekt ekspozycji stałej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Oficjalne otwarcie tej placówki planowane jest na 2019 rok.

Jarosław Wróblewski tematem żołnierzy wyklętych i powstańców warszawskich zajmuje się na wielu polach. Pisze książki o bohaterach z czasów II wojny światowej i uczestniczy w działaniach grupy historycznej "Zgrupowanie Radosław". - Grupa żyje tematem Powstania Warszawskiego cały rok, a nie tyulko 1 sierpnia, gdy jest wybuch patriotyzmu, spotyka się z powstańcami, chodzi na wiele uroczystości - mówi Wróblewski.

W audycji gość wspomina również  zmarłego w listopadzie tego roku ks. Andrzeja Szpaka – duszpasterza i organizatora Pieszych Pielgrzymek Młodzieży Różnych Dróg. Mówi też o rozmowach z wolontariuszami pracującymi na "Łączce", czyli kwaterze na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie potajemnie chowani byli więźniowie z Rakowieckiej.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Jarosław Wróblewski (Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, autor książek "Zośkowiec" i "Gryf", członek grupy historycznej "Zgrupowanie Radosław")

Data emisji: 5.12.2017

Godzina emisji: 20.11

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie ma możliwości, by nie odnaleźć grobów Wyklętych"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 12:53
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych gościem Jana Pospieszalskiego był prof. Krzysztof Szwagrzyk - wiceprezes IPN, który kieruje zespołem poszukiwań tajnych miejsc pochówku ofiar reżimu komunistycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepliński i Karski - chcieli uratować świat

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 16:00
Bohaterami kolejnej audycji z cyklu "Historia żywa" byli płk Łukasz Ciepliński i Jan Karski - ludzie, których życie było misją. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka, która wyszła na barykady

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 13:26
Wystawa "Historiofilia. Sztuka i polska pamięć" prezentuje artystów starszego i młodszego pokolenia, którzy na różne sposoby związani są z lokalną, narodową czy też duchową wspólnotą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ludzie wobec historii żołnierzy wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 08:49
Dlaczego młodzi ludzie interesują się losami żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego?
rozwiń zwiń