Dariusz Kowalski: nigdy nie wątpiłem w to, że Bóg istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 14:25
- Jestem całkowicie ocalony. Odkupiony. To termin dla mnie - mówi gość audycji "Ocaleni".
Audio
  • Dariusz Kowalski: nigdy nie wątpiłem w to, że Bóg istnieje (Ocaleni/Jedynka)
Dariusz Kowalski
Dariusz KowalskiFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Nigdy nie miałem problemu, żeby uwierzyć w Boga. Nigdy nie stawiałem w wątpliwość tego, że Bóg istnieje. Nie miałem chwili zwątpienia, ale miałem problem z tym, żeby przyjąć do świadomości, że On mnie kocha, że nie jestem przypadkiem, że Jego miłość jest za darmo i nie muszę nic robić, żeby na nią zasłużyć; że On chce pokierować moim życiem i ma najlepszy z możliwych planów dla mojego życia - mówi Dariusz Kowalski. - Wymagało to czasu i musiałem przejść przez etap największego złudzenia, jakiemu można ulec - że mogę kierować swoim życiem - dodaje.

Dariusz Kowalski, obok wielu innych znanych artystów, dziennikarzy i sportowców, jest ambasadorem ogólnopolskiej akcji społecznej "Nie piję, bo kocham" która ma na celu promocję trzeźwości i abstynencji. Kampania jest odpowiedzią Ruchu Światło-Życie na uchwałę Sejmu z marca 2017 w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu.

Z jakiego powodu Dariusz Kowalski stał się absytentem? Jak doszło do jego spotkania z księdzem Franciszkiem Blachnickim? Jakie zdjęcie nosi zawsze przy sobie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Dariusz Kowalski (aktor, lektor)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 20.12

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Był idolem najmłodszych Polaków... dopóki nie stoczył się na dno

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 12:24
Marian Tchórznicki w 1969 roku zagrał główną rolę w serialu "Do przerwy 0:1" i jego fabularnej wersji "Paragon gola". By zagrać Paragona pokonał 1500 innych kandydatów... by później pokonać coś znacznie trudniejszego - alkoholizm. 
rozwiń zwiń